İnternetten para kazanırken vergisi var mı?

Evet var. YT gibi platformlara baktığında oranın vergisi oluyorsa bu yerden para kazandığında da vergi ödemen gerek. Geçmişte vergi ödemeyen içerik üreticilerinin başı bundan dolayı çok ağrımıştı.
Youtube yetkililerinin cevaplamak istemediği soru :
Geri alacağın parayı niye bana veriyon ?

Youtube yetkililerinin cevaplamak istemediği soru :
Geri alacağın parayı niye bana veriyon ?
YT almıyor ki parayı senden. ABD, kendi meclisinden bir yasa geçirdi ve YT'de kim içerik üretiyorsa ilk olarak ABD'ye %20 falan vergi veriyor. Nerede yaşarsa yaşasın farketmez. Senin yaşadığın ülke para alıyor, menajer şirket para alıyor. Sen fatura kesmek için muhasebeci gibi masraflar falan varmış onları ödeyeyim derken kazandığın paranın yarısından fazlası gider.

Evet var. YT gibi platformlara baktığında oranın vergisi oluyorsa bu yerden para kazandığında da vergi ödemen gerek. Geçmişte vergi ödemeyen içerik üreticilerinin başı bundan dolayı çok ağrımıştı.
[/QUOTE
Tr link ödeme yöntemleri papara ve payeer ben payelerden çeksem nasıl anlıcan devlet ? Papara olsa anlarım da nede olsa kimlik dogruluyorsun

Evet var, ancak yeni yasayla birlikte küçük içerik üreticileri için kolaylık sağlanması bekleniyor. Ocak 2022 gibi muhtemelen daha netleşmiş olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı