Çözüldü İnternetten sorguladığım hız ile modem arayüzündeki hızın farklı olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MelihK

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta yazdığı gibi Millenicom ve TürkNet'ten sorguladığım zaman alabileceğim hızın 71 Mbit/s ile sınırlı olduğunu görüyorum (TürkNet 50Mbit alabilirsiniz diyor sadece tabii ki). Bari 50Mbit lik hızımı 70 yapayım diye Türk Telekom'u arayıp görüştüğümde alabileceğim hızın 73 Mbit olduğunu fakat bu hızı kullanırken kopmalar olabileceği için sistemin bu hızı vermeye müsaade etmediğini söylediler. (100'e kadar olan paket için aramıştım.) Şu an modem arayüzünden baktım alabileceğim hıza Google'dan araştırıp ama hız değerleri dışında pek anlamıyorum maalesef. Onların söylediğinde mi bir hata var çünkü modeme göre en azından 100 mbit download alabiliyor olmam lazım.
IMG_20200817_230620.jpg
IMG_20200817_230620.jpg

Çözüm
İlk olarak size verilen hız şu an 51 Mbps. 120'ye kadar hat değerleriniz alabilir gözüküyor doğru fakat VDSL ile bu değerleri stabil almanız çok zor. 75'i deneyebilirsiniz. Kullandığınız ISS ile görüşün ve hızınızın bu şekilde verilmesi gerektiğini söyleyin, kopmalar olursa tekrar dönüş yaparım deyin. Tabii buna uygun paketi aldığınızı varsayarak söylüyorum.
106 ya tekrar çıkarttırsam snr degerim yükselirmi 106 oldugi sırada snr ve hat zatiflamasi aynıydı
Buna kesin evet denilemez.

Yeni port atanması lazım ama o port ne hız destekler ve durumu ne olur bilinmez. Saha ekibi port değerini görebilir sadece.

Benim saha dolabına olan uzaklığım 194 metre ama 100Mbps hız kullanıyorum. Sorgulamada bile en fazla 68 Mbps alabilirsiniz diyordu. Türk telekoma sordum 50 Mbps üstü alamazsınız demişti. :D

Dosya Ekleri

• Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı