Modem arayüzündeki hızı alamıyorum

MazlumCan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Hat değerlerim nasıl bilmem, ama modem arayüzümde MAX hız (Paketimin hızı) 16 Mbps, şuanki hız 14 mbps (Modem arayüzünde) ama 4 Mbps yiyor, 12 mbps alıyorum yani, arayüzden bir şey mi değişecek?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Not: Modemim Tp Link VC220 g3u. (Kablolu test). Kablo 1 metre ve cat5.
Konya'da yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,7 KB · Görüntüleme: 112
  • hizt.PNG
    hizt.PNG
    12,3 KB · Görüntüleme: 105
Son düzenleme:
Ben de Konya'da yaşıyorum TurkNet 75Mbps paket kullanıyorum ama 65-70 arası hız alıyorum sebebi ise basit bakır altyapı, apartmandaki yoğun trafik ve santrale olan uzaklık.

Reset yaparak hiçbir sorun çözülmez sinyallerinize bakılması gerek müşteri hizmetlerine baskı uygulamak gerekiyor bazen bakır hatta illaki kayıp olur ama siz yine de müşteri hizmetlerini arayıp sinyalinize baktırın bir de modemin sıfırlandığı halde düzelmediğini belirtin müşteri hizmetlerine

@MazlumCan bende de 41 Mbps gösteriyor fakat hız testinde 38-39 arası hız alıyorum. Bakır olduğu için kayıp olması normal. Altyapın sadece ADSL ise 14 Mbps kaldırıyor VDSL varsa ona geçmen daha iyi olur daha yüksek hız alırsın ama yine de kayıp olacak teknolojiden dolayı. O hızın tamamını almak istiyorsan evin içine kadar fiber olması gerekiyor. Ama onda da azcık kayıp oluyor.

Geri
Yukarı