İnternetten ucuza bilgisayar parçası alınır mı?

Furkan___

Hectopat
Makaleler
1
Hangi bilgisayar parçaları daha dayanıklıdır? İnternetten ucuza satan sitelerden hangi parçalar alınabilir? Ben RAM, depolama, güç kaynağı düşünüyorum. Ayrıca kulaklık, fare, klavyede sipariş edebilirim. İnternetten ucuza parça alınır mı? Mesela İtopya üzerinde Corsair RAM 900TL, Hepsiburada üzerinde Izoly 4, 6 puan almış bir mağazada indirimde 600TL bu nasıl oluyor?

RAM. Depolama, klavye mous vb. 2.el alabilirsin. Ama PSU ve GPU'ya biraz dikkat etmelisin. Elinden geliyorsa bu ikisini sıfır al. Diğerlerini ikinci el alabilirsin.

Hangi bilgisayar parçaları daha dayanıklıdır? İnternetten ucuza satan sitelerden hangi parçalar alınabilir? Ben RAM, depolama, güç kaynağı düşünüyorum. Ayrıca kulaklık, fare, klavyede sipariş edebilirim. İnternetten ucuza parça alınır mı? Mesela İtopya üzerinde Corsair RAM 900TL, Hepsiburada üzerinde Izoly 4, 6 puan almış bir mağazada indirimde 600TL bu nasıl oluyor?
Izoly bilgisayarı hiçbir yerden almayın. Bütçenizi yazın, en azından fikir verelim. Hepsiburada, İtopya, İncehesap, Sinerji tavsiye ediliyor. İtopya bu aralar geç gönderiyormuş baya. Vatan da indirimde olmadığı sürece kazık gibi.

Izoly, Everest, Rampage, Turbox, Gamepower gibi markaları almayın. Merdiven altı üretimler onlar ve sedece görüntüden ibaretler. Onun dışında internetten ucuza alman daha iyi olur.

İtopya ile İncehesap tavsiye edilmiyor şikayet dolu forumda. Diğerleri daha az şikayet var. Daha geçende ederi 2.000 Tl yakın monitörü 1.300 fiyata aldım Vatandan.

alınır neden alınmasın ki. aynı değerlere sahip donanımları iyi kontrol et bazen bir sayı fiyatı 400 lira fark ettiriyor, yanlış donanımı satın alırsın ucuza aldım diye sevinirsin ama iş işten geçmiş olur.

İşlemci zor bozulan parçalardan bir tanesidir. Mesela bir Intel işlemci almak mantıklı olabilir çünkü onların AMD'ye göre pinleri de üzerinde değil anakartda oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı