İnternetten virüs bulaşması nasıl engellenir?

Hiç bir şey indirmiyorum facebook, youtube ve battlelog'a giriyorum çıkıyorum Chrome'dan. Sonra tekrar giriyorum bir bakmışım bu lanet "Haber Press" sitesi geliyor.

Arkadaşlar vasat AntiVirüs'ler önermeyin lütfen. (McAffe, AVG, Avira gibi..)

@Colleseus Kaspersky'nin deneme sürümünü indir. İndirdikten sonra Tam Tarama yap. Kaspersky en çok bilinen ve en iyi antivirüs'lerdendir. Kaspersky, Norton ve BitDefender. Bu 3'ünü Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi düşün. Daha sonra Google Chrome'a (Chrome kullanıyorsundur büyük ihtimalle) Adblock Plus eklentisini ekle.

Eğer ana sayfan Portal Sepeti ise şu konuda çözümünü bulabilirsin :
[Çözüm] PortalSepeti Virüsünü Kaldırma Rehberi

Bu arada imzanda ''Windows 7 64 Bit'' yazıyor. En stabil, en güncel ve en iyi işletim sistemi olan Windows 10'a geçme vaktin çoktan gelmiş demektir.

@BrainHacker Norton 360 eski sürümü. Yeni sürüm ; Norton Security :)
Windows 8.1 kullanıyordum bana biraz yavaş geldi oyun konusunda bu yüzden W10'a daha geçiş yapmayı planlamıyorum bellek takviyesi yapmam lazım. O süre içerisinde ne zaman yaparım bilemiyorum.

Bu zararlılar kendileri kurulmuyorlar. Sen kuruyorsun. Bilmediğin, ne olduğundan şüphelendiğini dosyayı kurma. Virüs programına da ihtiyaç duymazsın böylece.

Dediğim sitelere giriyorum, indirme yapmıyorum. Zaten öyle önüne gelen siteden indirme yapan birisi değilimdir.

Anti-virüs programları hikaye. Bunu neden söylüyorum adamlar daha kendi sunucuları bilgisayarlarını koruyamıyor senin bilgisayarını nasıl koruyacaklar. Dikkatli kullanımda hiç bir şey olmaz 2 senedir öyle kullanıyorum. Kullanımla alakalı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı