İnternetten Windows 10 key almak

3BaşlıEjderha

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba internetten uygun fiyatlı Windows 10 Pro Retail ürün anahtarı aldım, Windows'u etkinleştirmek için. Anahtarı 6 günde göndermelerinin haricinde ürünü CMD'den inceledim volume_mak çıktı, hemen arkasından WhatsApp destek hattına mesaj yazdım dedim Retail key istiyorum diye anında cevap geldi ve yeni keyi gönderdiler. CMD'den tekrar kotrol ettim şu an reatil key aktif, kullanım süresi sınırsız. Buraya kadar her şey güzel ama ben durur muyum tabii ki durmam. Asıl mesele burada başlıyor. Biraz araştırma yaptım ve bana attıkları Retail keyin Windows 10 Home'dan Windows 10 Pro'ya geçilirken kullanılan anahtar olduğunu buldum, benden başka binlerce kişinin bu anahtarı kullanmış ya da kullanıyor olması herhangi bir sorun oluşturur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba internetten uygun fiyatlı Windows 10 Pro Retail ürün anahtarı aldım, Windows'u etkinleştirmek için. Anahtarı 6 günde göndermelerinin haricinde ürünü CMD'den inceledim volume_mak çıktı, hemen arkasından WhatsApp destek hattına mesaj yazdım dedim Retail key istiyorum diye anında cevap geldi ve yeni keyi gönderdiler. CMD'den tekrar kotrol ettim şu an reatil key aktif, kullanım süresi sınırsız. Buraya kadar her şey güzel ama ben durur muyum tabii ki durmam. Asıl mesele burada başlıyor. Biraz araştırma yaptım ve bana attıkları Retail keyin Windows 10 Home'dan Windows 10 Pro'ya geçilirken kullanılan anahtar olduğunu buldum, benden başka binlerce kişinin bu anahtarı kullanmış ya da kullanıyor olması herhangi bir sorun oluşturur mu?
Sorun oluşturmayacağını düşünüyorum.

Zaten piyasada ki çoğu ucuz key eski Windows 7 keyleridir Microsoft bu keyleri artık Windows 10 Pro olarak da kullanıma açınca böyle ucuzdan satılan keyler ortaya çıktı bir problem çıkarmaz.

Ben Dijital lisans almıştım uzun süredir kullanıyorum win 10 için almıştım hala aynı lisansı win 11 içinde kullanıyorum.

Peki Windows resmi sitesinde böyle diyor;

Windows 10, 14 Ekim 2025'te destek sonuna ulaşacaktır. Geçerli sürüm olan 22H2, Windows 10'un son sürümü olacaktır ve bu tarihe kadar, tüm sürümler aylık güvenlik güncelleştirmesi sürümleriyle desteklenmeye devam edecektir. Mevcut LTSC sürümleri bu tarihten sonra, kendi yaşam döngülerine göre güncelleştirmeleri almaya devam edecektir.

Kaynak; Windows 10 Home and Pro - Microsoft Lifecycle

Şu an yaklaşık olarak 18 ay var yani 1,5 yıl sonra key im kullanıma devam edebilir bir sorun çıkmaz (W11'e geçişte) anladığım kadarıyla doğru mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı