İnvalid BIOS image hatası

331494

Hectopat
Gigabyte B550M Aorus Elite anakartım var sistemi yeni kurdum. BIOS modeli fcc olarak gösteriyor. Sitesinde son BIOS olarak F17C olarak gösteriyor ama BIOS güncellemek istediğimde "invalid BIOS image" hatası veriyor. Sebebi nedir ve nasıl güncellerim? Ayrıca bu şekilde XMP açtığımda işlemci yüksek ısılara çıkıyor ve PC kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
dosya bu olarak gözüküyor.
B550MAE3.FCc dosyasını USB'ye atın USB FAT32 formatta olsun.
Bunu zaten yüklemiştim. Teşekkür ederim. Xmp açınca cpu yüksek sıcaklıktan kapanıyor, xmp açmadımmı sorun yok. İşlemci 5600, bunun nedeni nedir. Hatta xmp açmasam da bazen yüksek sıcaklıktan kapanıyor. İşlemciyi başka pc de denedim sorun yok. Başka bir işlemciyi anakartta denedim yine sorunlu. Sorun anakartta gibi duruyor, yapılacak birşey var mı buna?

Genelde bu işlemcilerde çok insan sorun yaşamış.
BIOS ayarlarımda Core Performance Boost'u (CPB) devre dışı bırakıp dener misiniz?

Genelde bu işlemcilerde çok insan sorun yaşamış.
BIOS ayarlarımda Core Performance Boost'u (CPB) devre dışı bırakıp dener misiniz?
Kapattım ama durum aynı, şimdi tekrar denedim xmp kapalı olsa da yüksek sıcaklıktan kapanıyor, soğutucu da sorun yok ama yine de başka bir soğutucuyla da denedim aynı.

Kapattım ama durum aynı, şimdi tekrar denedim xmp kapalı olsa da yüksek sıcaklıktan kapanıyor, soğutucu da sorun yok ama yine de başka bir soğutucuyla da denedim aynı.
Windows'ta güç seçeneklerinde Dengeli seçili mi? Değilse seçip dener misiniz?

Ayrıca biosta PRECISION BOOST OVERDRIVE ayarı varsa kapatıp dener misiniz?

@331494

Yeni konular

Geri
Yukarı