İnventus Garanti Süreci

SonTolga

Hectopat
Daha fazla  
Şu an bir garanti sürecindeyim yaşadıklarımı anlatacağım.
16 Kasım Cuma günü öğle vakitlerinde eve geldim. B450 S2H ana kartımı güncellemek istedim. F40 sürümünden F50 sürümüne Gigabyte markasının yapmış olduğu BIOS programı ile güncelledim. Fakat tekrar açıldığında ekrana görüntü gelmedi.
Anladım ki açılmayacak, inventus'a bir mail göndererek nasıl kargolacağımı sordum, yurtiçi kargo ile adresmizi kargolayın dediler
En sıkıcı tarafı kargoya vermekti. Öğleden sonra 2 vakitleriydi. Kasayı hazırladım bantladım gerekli bilgileri yazdım ve yurtiçi kargoyu aradım. 3-4 kez ulaşamadım. En sonunda ulaştım ve yakın olan şubenin telefonu verildi.
Şube telefonu açtığında gelip almalarını rica ettim fakat en yakın şube 30-40 km uzaklıktaydı. Söylediklerine göre şu an şubeden bir eleman bulunduğum yerdeymiş. Gelip alabilir mi diye sorduğumda çok yoğun olduklarını söylediler. (Konuşmasından belliydi gelip almak istemiyordu. )
Ben hazırlanıp dışarı çıktım ve kargocunun olduğu yere gittim. Teslim ettim.
Şubeyi dün aradım sordum ve inventus'a teslim ettiklerini sordum. Dün sorduğum mail bugün cevaplandı.
Testler sonucu ekran kartının bozulduğu garantiye gönderileceği 20 iş günü içersinde ulaşacağı. Şimdi birkaç sorum var.
Bu ekran kartı tamir edildikten sonra aynı performansı sağlar mı?
Bu süreçte kullanıcı hatası denir ise neler yapmam gerekir?

Bu vakitte bilgisayardan uzaklaşıp daha fazla kitap okudum, kendime ve aileme daha fazla zaman ayırdım. İyi geldi aslında.
İnventus'a hizmeti için teşekürler!
Gelişmeler oldukça yazacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 Kasım Cuma günü öğle vakitlerinde eve geldim. B450 S2H ana kartımı güncellemek istedim. F40 sürümünden F50 sürümüne Gigabyte markasının yapmış olduğu BIOS programı ile güncelledim. Fakat tekrar açıldığında ekrana görüntü gelmedi.
Anladım ki açılmayacak, inventus'a bir mail göndererek nasıl kargolacağımı sordum, yurtiçi kargo ile adresmizi kargolayın dediler
En sıkıcı tarafı kargoya vermekti. Öğleden sonra 2 vakitleriydi. Kasayı hazırladım bantladım gerekli bilgileri yazdım ve yurtiçi kargoyu aradım. 3-4 kez ulaşamadım. En sonunda ulaştım ve yakın olan şubenin telefonu verildi.
Şube telefonu açtığında gelip almalarını rica ettim fakat en yakın şube 30-40 km uzaklıktaydı. Söylediklerine göre şu an şubeden bir eleman bulunduğum yerdeymiş. Gelip alabilir mi diye sorduğumda çok yoğun olduklarını söylediler. (Konuşmasından belliydi gelip almak istemiyordu. )
Şubeyi dün aradım sordum ve inventus'a teslim ettiklerini sordum. Dün sorduğum mail bugün cevaplandı.
Testler sonucu ekran kartının bozulduğu garantiye gönderileceği 20 iş günü içersinde ulaşacağı. Şimdi birkaç sorum var.

Bu vakitte bilgisayardan uzaklaşıp daha fazla kitap okudum, kendime ve aileme daha fazla zaman ayırdım. İyi geldi aslında.
Öncelikle geçmiş olsun. Süreç içerisinde umarım daha sağlıklı bir şekilde dönüşler olur. Bir an önce ekran kartınızın kontrollerden geçip ulaşmasını temenni ederim. Sıkıcı bir durumdur muhakkak beklemek. Gelişme süreçlerinden bizleri de bilgilendirirseniz sevinirim.

Sizin söylediğiniz gibi ise aşamalar. Bios güncellemesi sonrası bu gibi ekrana sinyal alamama durumu pek çok kişide karşılanacak durumdur. Kasanız çalışıyordu fakat ekrana sinyal gelmiyor sanırım değil mi? Ayrıca çok ince bir ayar var aslına bakarsanız. Yani gün içinde yapılabilecekleri bir durum. Çok bekletmezler ise iyi olur. Sizlik bir durum yok. Ciddi bir problem oluşmadığı için canınızı sıkmayın. Etrafınızda işi bilen bir bilgisayarcı olmuş olsa bile bunu çözümlerdi. Gerek kalmazdı göndermeye sadece süreç uzamış oldu. Sağlık olsun.

Son düzenleme:

Güncellemiş olduğunuz anakartın biosu problemli ekran kartınızda bir problem yok.Bios update edildikten sonra tarafınıza teslim edilir.Performansta herhangi düşüş yaşamıcaksınız.

Peki ekran girişiniz nasıl?HDMI mı? VGA girişli bir başka monitörde denediniz mi? Ekranda sinyal sonucu yine aynı mı diye? Devam ediyorsa sorun ekran kartını söküp takın, bios pilini söküp takın, ramlari söküp çalıştırmayı deneyin. Ramları yer değiştirin tek tek deneyin. Bu gibi işlemlerle gpu ya güç gelip gelmediğine de bakabiliriz ve problemin hangi aşamada takıldığına bakarak çözümlenebilir aslında. Benzer durumu bu şekilde çözümledim bende. Ve bu konudaki aşamaları uygulayabilirdiniz. BIOS Sıfırlama Rehberi - Technopat Sosyal

Ama tabi işi garantiye almak için en doğrusunu yapmışsınız sonuç itibariyle sıkıntıyı bilmediğiniz için servise müdahale için doğru karar vermişsiniz. Ancak süre olarak biraz uzayacak, sizden kaynaklı bir problem olmadığından. Git-gel aşaması var işte servisten. 😉 Geçmiş olsun tekrardan.

Son düzenleme:
Peki ekran girişiniz nasıl?HDMI mı? VGA girişli bir başka monitörde denediniz mi? Ekranda sinyal sonucu yine aynı mı diye? Devam ediyorsa sorun ekran kartını söküp takın, bios pilini söküp takın, ramlari söküp çalıştırmayı deneyin. Ramları yer değiştirin tek tek deneyin. Bu gibi işlemlerle gpu ya güç gelip gelmediğine de bakabiliriz ve problemin hangi aşamada takıldığına bakarak çözümlenebilir aslında. Benzer durumu bu şekilde çözümledim bende. Yoksa bende gönderecektim servise.

HDMI to VGA girişli, başka monitör denemedim, çıkarıp taktım düzelmedi, bu işlerden anlarımda en son RAM yakmışlığım var.

Arkadaşlar bildiğiniz kaliteli HDMI to VGA dönüştürücü varmı?
Şuan elimde olan benim üşengeçliğimden dolayı bir bilgisayarcıdan almış olduğum markasız dönüştürücü. Önerilerinizi bekliyorum.
Dün telefona mesaj yolu ile kargo numarası verilerek 25 Kasım Pazartesi günü ulaşacağı söylenmiş. Yarın gelirse eğer gelişmeleri yazacağım.
Kargodan aldım, kabloları bağlayıp açtım.
Performans'da düşüş yok gayet güzel. Konuyu kitleyelim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı