İnverter klima mı yoksa Doğalgaz mı daha az yakar?

Doğal gazı ne kadar kullanacaksın? Muhtemelen klima daha az yakar fakat ısınmak için sürekli klima kullanıp oda içinde aynı havayı devir daim yaptırmak hiç sağlıklı olmaz.

Merhaba,
Ben pek doğal gazı önermiyorum, oldukça pahalı ve de eğer sağlam bir tesisat yapılmaz ise ufak bir gaz kaçağından canınız ile ödeyebilirsiniz.

Ama yine de imkanın var ise en güzeli Odunlu soba.

Son düzenleyen: Moderatör:
İzmirgaz kullanıcısıyım ve evimde sağlık sorunları olan yaşlı bulunduğu için evi sürekli sıcak tutmaktayım. Doğal gaza geçince çok aşırı rahatladım. Mevsimin normal şartlarında İzmir'e göre 200, 250 arası fatura ödemekteyim. Bilindiği üzere mutfak gaz ihtiyacı ve sıcak su dahil. Ancak çok soğuk ve fırtınalı aylarda 450 kadar çıkıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım biz doğalgaz yakınca fatura 200tl'yi rahat buluyor.Fakat evde Toshıba klima var elektrikte Toshıba'yı geçen yok Geçen yaz sabah akşam açıktı klima sadece 70tl fark etti.Aynı şeyi kışın doğalgazda yaparsan hacize hazır ol.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı