IObit yazılımları forumda yasaklansın

Yasaklansın?

• Evet

Oy: 843 87,2%
  • Hayır

Oy: 124 12,8%

• Oy verenlerin toplamı
    967
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tam olarak geneli yansıtır, bu forumda bir yığın bilgisayardan anlamayan insan da var.
Hatta oyların yarısı onlardan geliyor.
Ekşi Sözlükte bile oran 1/2.
(Bu entry bilgisayardan anlamayanlara sövme şeklinde değildir)
İnsanların düşünceleri yasaklanması için bir sebep değildir!

@MF, önceki mesajınızda hiç bilmeyen insanlar için yine de faydalı olabileceğinden bahsetmiştiniz. Ama, o insan Driver Booster gibi bir program indirip, sistemini mahvederse ya? Yasaklansın mı, yoksa yasaklanmasın mı size göre?

Yasaklanmalı diyorum ve de oyumu kullandım.

İşte uyarınca anlamayanlar da var ve kişi kolay olacağı için “En fazla ne olur yea” moduna girebilir.
İmkanım olsa IObit firmasına atom bombası yollarım (!)
Çok tehlikeli bu sözleriniz. Her ne yaparsa kullanıcı kendi tercihidir. Sonuçlarına katlanmalı.

Youtube'da bulduğum bir şeyi denerken evde yangın çıktı diyelim. Youtube'u yasaklamak için bir sebep mi bu ? Veya daha benzer bir şey olsun. Sonuçta Youtube içerik üretmiyor. Direkt kendisini bağlamaz. A markasından araba aldım. Yolda giderken bir anda tekerlek yerinden çıktı. Ölümlü bir kazaya sebebiyet verdi. A markası sizce yasaklanmalı mı? Netflix beğenmediğiniz içeriğe sahip mesela yasaklanmalı mı?

Bugün bu yasaklamanın önünü açanlar yarın daha büyük ve absürd yasaklanmalara ses çıkarmayacak hatta önderlik edecektir. Bu yüzden yasakçı zihniyet tehlikelidir. Lütfen kişisel algılamayın. Genel bir yazı bu. İyi günler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı