iOS 14.0.1 çıktı

Olacak bekle diğer sürümlerle yavaşlatacaklar.
Hahaha atabilirsiniz ama Apple yapacak her zaman yaptığını.
Direkt bilgileri Tim Cook'dan aldın sanırım. Şöyle boş boş konuşanlar bir de şunu açıklasa bari.
Ekran Resmi 2020-09-24 21.03.24.png

Olucak bekle diğer sürümlerle yavaşlatacaklar.
Hahaha atabilirsiniz ama Apple yapacak her zaman yaptığını.
Apple yapmıyor sadece bunu tüm teknoloji şirketleri planlı eskitme tekniğini uyguluyor. Bu kadar da düşman olmaya gerek yok.

Hata düzeltmeleri de gelmeye başladı. 14'ün üzerine gelecek versiyonlar sadece performans arttırır.

iOS ve yavaşlatma olayını bir araya getirenler hangi deneyime göre konuşuyorlar acaba. :D Uygulamalar güncellenmeye ve yeni cihazların donanımlarını kullanmaya odaklanıyor. Bunun sonucunda da eski cihazlara binen yük artıyor. Hangi platformu kullanırsanız kullanın, bunu engellemek mümkün değil. Buna rağmen en uzun ve en iyi deneyimi iPhone cihazlar sunuyor. 2016 SE'yi aldığım ve sattığım güne kadar hiç olumsuz etkiler olmadan güncelledim ve kullandım. Bu sürümde de performansına bir şey olacağını sanmıyorum. Bir noktadan sonra uygulamalar cihazları iyice zorlayacak ama ona da yapacak bir şey yok.

Son iOS güncellemeleri klasik olarak Apple yavaşlatacak.
iOS güncellemesi telefon falan yavaşlatmaz. Aksine, hataları giderir ve performansı iyileştirir. En son güncellemeyi cihaz kaldıramayacak durumda ise de yayınlanmaz veya güncelleme özelliklerinden kısılır. Tabii ki arada bir performans ve batarya sorunları olabiliyor fakat bunlar düzeltiliyor ve istenerek yapılan şeyler değil. Her yazılımda hata olabilir. Yeni güncellemeler daha çok işlem gücü gerektirecek olsa bile optimize ediyorlar. Genelde fark edilecek bir sorun olmuyor yani.

Apple, batarya sağlığı düştükçe telefonu kapanmalara karşı korumak için performansı düşürüyordu ve bunu bir iOS güncellemesi ile kullanıcı tercihine bıraktı. Bunu da "iOS güncellendikçe telefon yavaşlayacak!" diye sunmazsınız umarım.

Hata düzeltmeleri de gelmeye başladı. 14'ün üzerine gelecek versiyonlar sadece performans arttırır.

iOS ve yavaşlatma olayını bir araya getirenler hangi deneyime göre konuşuyorlar acaba. :D Uygulamalar güncellenmeye ve yeni cihazların donanımlarını kullanmaya odaklanıyor. Bunun sonucunda da eski cihazlara binen yük artıyor. Hangi platformu kullanırsanız kullanın, bunu engellemek mümkün değil. Buna rağmen en uzun ve en iyi deneyimi iPhone cihazlar sunuyor. 2016 SE'yi aldığım ve sattığım güne kadar hiç olumsuz etkiler olmadan güncelledim ve kullandım. Bu sürümde de performansına bir şey olacağını sanmıyorum. Bir noktadan sonra uygulamalar cihazları iyice zorlayacak ama ona da yapacak bir şey yok.
Tamamda yük artacak telefonu zorlayacak sen bunu biliyorsun ama güncellemeyi veriyorsun. Sebebi ne olabilir? Tamam güncellik iyidir ama telefon kasmayı başlıyor. Sonra zorla yeni telefon aldırıyor millete.

Apple, batarya sağlığı düştükçe telefonu kapanmalara karşı korumak için performansı düşürüyordu ve bunu bir iOS güncellemesi ile kullanıcı tercihine bıraktı. Bunu da "iOS güncelledikçe telefon yavaşlayacak!" diye sunmazsınız umarım.

Çoğunun aklında kalan o ve onu da yanlış hatırlıyorlar. :D

Tamamda yük artacak telefonu zorlayacak sen bunu biliyorsun ama güncellemeyi veriyorsun. Sebebi ne olabilir? Tamam güncellik iyidir ama telefon kasmayı başlıyor. Sonra zorla yeni telefon aldırıyor millete.

Apple gidip Facebook uygulamasını yazanları mı dövsün? Ona yapabilecekleri bir şey yok ki. Karışacak olsa bu sefer de "uygulama geliştiricilere şöyle etti, böyle yaptı" diye linç edecekler. :D

Çoğunun aklında kalan o ve onu da yanlış hatırlıyorlar. :D.

Apple gidip Facebook uygulamasını yazanları mı dövsün? Ona yapabilecekleri bir şey yok ki. Karışacak olsa bu sefer de "uygulama geliştiricilere şöyle etti, böyle yaptı" diye linç edecekler. :D.

Şöyle yapsalar diyorum: Eski telefonları güncelleme verirken kasmayacak şekilde yayınlasa o zaman iyi olur.

Şöyle yapsalar diyorum eski telefonları güncelleme verirken kasmayacak şekilde yayınlasa o zaman iyi olur.
Apple kendi üstüne düşeni yapıyor. İşletim sistemi ve kendi araçları eski cihazlarla gayet güzel çalışıyor. Uygulama geliştiricilere bir şey yapamaz. Onu da artık 3. parti geliştiriciler düşünecek. Genelde bir cihazın pazar payı azaldıkça gözden çıkarmaları kolaylaşıyor. Bu olay da o kadar kötü durumda değil. 5-6 senelik telefonlarda bir sorun yok hala. İşi biten modeller çok eski oluyor.

Şöyle yapsalar diyorum: Eski telefonları güncelleme verirken kasmayacak şekilde yayınlasa o zaman iyi olur.
Zaten öyle yapıyorlar. Cihaz kaldırmayacak durumda ise ya hiç yayınlamıyorlar ya da bazı özelliklerden kısılıyor. Yeni güncellemede olan her şey kullanıma sunulmuyor örneğin. Optimize ediliyor her türlü.

Gidip üçüncü parti uygulamalar çok iyi donanım istiyor diye güncellemeyle telefona donanım indirecek halleri yok ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı