iOS 14.0.1 oyun performansı için ne zaman daha stabil hale gelir?

denizcetinkaya

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Telefonu yeni aldım 1 hafta falan iOS 14.0.1'e yükselttim ama PUBG'de frame droplar yemeye başladım. Herkes iOS 14 dedi peki sizce iOS 14 mü eğer oysa ne zaman stabil hale gelir bir bilginiz var mı? (iPhone 8 Plus)

Son düzenleyen: Moderatör:
2,5 yıldır 8plus kullanıyorum ve seyrekte olsa PUBG oynuyorum. Telefonumu hep güncel tutarım. Fakat dediğiniz problem ile karşılaşmadım. iOs14 sadece pil performansını etkiledi bende. Zaten bu durumu Apple'da dün akşam kabul etmiş ve çalışmalara başlamışlar.

İnternet bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir mi, kontrol ettiniz mi?

İphone 7 , iOS 13.7 ile hiç o problemi yaşamadım ben. 14’ten kaynaklanıyor olabilir. 1-2 sürüme en kararlı versiyona geçer.

Cihazı isterseniz iTunes üzerinden restore edip öyle deneyin derim. Çoğu sorun o şekilde halledilebiliyor.

Cihazı isterseniz iTunes üzerinden restore edip öyle deneyin derim. Çoğu sorun o şekilde halledilebiliyor.

Tam olarak nasıl yapacağım anlatabilir misiniz ve bir şeyler gidecek mi uygulama Gmail hesapları falan?
2, 5 yıldır 8Plus kullanıyorum ve seyrek de olsa PUBG oynuyorum. Telefonumu hep güncel tutarım. Fakat dediğiniz problem ile karşılaşmadım. iOS14 sadece pil performansını etkiledi bende. Zaten bu durumu Apple'da dün akşam kabul etmiş ve çalışmalara başlamışlar.

İnternet bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir mi, kontrol ettiniz mi?

Telefon yeni ve internetimizde çok güçlü, sanmıyorum cihazı Apple destekten kontrol ettirdim bir sorun çıkmadı oyun yapımcısına ulaşın konuşun dediler.

Tam olarak nasıl yapacağım anlatabilir misiniz ve bir şeyler gidecek mi uygulama Gmail hesapları falan?
Cihazınızı yedekledikten sonra bir sorun olmaz. Cihazınızı bilgisayara bağlayın. iTunes'ta cihazınız görünecektir. Geri Yükle seçeneğine tıklarsanız restore işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınız tamamen sıfırlanmış olacak. Yedek alırsanız her şey olduğu gibi geri yüklenecek.

şu an benim xs maxta yaşadığım sorunlar çok fazla fakat bunları malesef normal oyuncu kişilerin farketmesi zor o yüzden çok iyi oynamıyorsak bende sorun yok deyip ortalığı bulandırmayalım.
Mesela şikayetvar ses az geliyor şikayetleriyle dolmuş. Halbuki az gelmiyor MONO geliyor. Daha mono stereo sesi bilmeyen tabiki diğer bugları görmeyebilir ama bişeyler farketmiş en azından.

bendeki problemler
1-Bol bol geriye ışınlanıyorsunuz
2- Ping çıkıyor iniyor
3- Ateş ettiğinizin datası yani verisi gitmiyor bazen yani adam ölmüyor

bunlar da ağ bağlantısı lagı gibi bişey uygulamanın akıcı bağlantı kurmasını bozan bir bug

3-minik frame droplar yiyorsunuz bazen
4- 3-5 saniye süren korkunç donmalar giriyor fps 3e falan düşüp geri 60a çıkıyor o sıra çatışmadaysanız cinnet geçirtebiliyor. bazen oyunu ilk açtığınızda bir defa oluyor bazen ara ara tekrarlayabiliyor.
5-Ses kartı sürücüsü BOZUK, oyunda bazen ahize kanallarını taktığınız kulaklıklara yönlendiriyor dolayısı ile mikrofon açınca ses MONO oluyor. Oyunu tekrar başlatınca düzeliyor fakat tekrar oluyor. Tekrar başlatınca hem 3 fps bugu devreye giriyor hem tekrar mono oluyor. Sonra cinnet geçiriyorsunuz.

Problem düzelene kadar telefonu iade etmeye çalışıcam eğer düzelmezse zaten hakem heyeti falan tarzı mahkemeye veririm artık napalım 4.5 tane asgari ücreti bu rezilliği yaşamak için vermedim ben bu cihaza.

Problem şu tarz bir problem :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

gördüğünüz gibi zor da olsa oluyor böyle.

Geri
Yukarı