iOS 14: Yine başardı

Performans olarak asla sollayamaz. Ya da güncellik durumunda.
Ben sadece dedim ki, iphone 5s çıktığı zaman, s3 özellik olarak solluyordu yine.
Çoklu penceler, sesli kamera kontrolü, 2012'de çıkan bir telefon için temassız ödeme,
araçlar, meşgulken tam ekran arama olmaması, hafıza kartı desteği, 5 farklı kilit ekranı seçeneği,
Dosya yöneticisi, mp3 indirip dinleme...
MP3 özelliği başından beri harici uygulamalar ile iOS'ta da mümkündü :) Dosya yöneticisi kullanımını gerektirecek karmaşık düzeyde bir OS değildi IOS o dönemlerde onları çık. Kişiselliştirme keza aynı şekilde sahip olduğu IS ile sahip olduğu özelliklerdi ki IOS'ta JB ile bunların hepsi doğrudan mümkün şeylerdi. Sesli kamera kontrolü yoktu evet ama 5s'te de o devirde hiçbir üreticide olmayan Touch ID vardı. Live Photos vardı. Metal ele oturan devirin ötesinde mükemmel bir kasası vardı. 5S boş telefon mu :)

Konu boşuna uzuyor aslında yazılımdan telefonlara geldi yine. Son 5 senede alım gücü dibe vurduğu için çoğu kişi Xiaomi, Huawei tarzı uygun fiyatlı Android telefonlara yöneliyor doğal olarak. 8-10 sene önce iPhone 4-5 gibi modeller çıktığında her iki kişiden birinde vardı Vodafone, Turkcell gibi yerlerde gün veriliyordu sipariş için.

Şu anda hiç birinizin telefonu ve parası olmasa ve rastgele Samsung, iPhone, Xiaomi dağıtsalar hepsini bayıla bayıla kullanırsınız ne vardı 11 sayfa tartışacak kadar.

Dostum S4’te yüz tanıma dediğin şey kapısız duvar. Herhangi bir mühendislik yatmıyor altında, var olmak için vardı. Kaldı ki o zamanın teknolojisi ile Samsung zaten güvenlikli bir şey çıkaramazdı. Face ID yüzdeki binlerce noktayı tarayıp saniye içinde cevap verecek tepkiye sahip yapay zeka unsuru bir şey. Karşılaştırdığın telefonla alakasını çözemedim. Lafı çok uzatmadan şunu söyleyeyim Samsung’un yıllar önce yaptığı dediğin şeyler teoride çalışmasını umduğun ancak pratikte her zaman batmasıyla sonuçlanan fikirler. Öyle olsama neden “devrim niteliğindeki” fikirleri o zamandan beri kullanmıyor da Apple yaptıktan sonra tekrar piyasada görüyoruz. Neyse gençler devam edin siz birbirinizi alkışlamaya.

Samsung kullanıcıları genelde telefonla uğraşmayı seven kişiler, saydığınız gibi farklı özellikler ve daha özgür kullanım imkanı bekliyorlar. iPhone kullanıcısı ise çok fazla telefonla işi olmayan kişiler. Arama, mesaj, sosyal medya, kamera vb gibi şeylerden öteye gitmiyorlar. Şahsen yıllardır iPhone kullanan biri olarak oldukça memnunum. Bütün isteklerimi en stabil, rahat ve güvenli şekilde karşılayan bir telefon. Açıkçası sizin telefonunuzun kızılötesi ile televizyon kumandasına dönüşmesi benim ilgi alanlarım arasında değil, o yüzden bu tarz özellikleri duymak beni aldığım telefondan hiçbir şekilde soğutmuyor.

Ne diyeyim, hiçbir şey yapmamakta günümüzde bir şey XD. Bir MP3 bile indirip, dinleyemiyorsan bir cihazda ve bundan memnunsan OK.

Ne diyeyim, hiçbir şey yapmamakta günümüzde bir şey XD. Bir MP3 bile indirip, dinleyemiyorsan bir cihazda ve bundan memnunsan OK.
Yazdıklarımı oku :)

Kişiselleştirme demedim ama güzel nokta. Android 4.0'dan itibaren inanılmaz şekilde kişiselleştiriliyor. Bu konuda Apple kullancıları hiçbir şey demesin.
4-5 farklı kilit ekranı dediğin anda kişiselleştirilebilirliğe vurgu yaptın :) Bende madem yazılımsal değişiklikler özellikten sayılıyor IOS'ta JB ile o da mümkündü diyorum.

Geri
Yukarı