iOS 16.1 Jailbreak Edildi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
iOS 16.1 Jailbreak

Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen Hexacon güvenlik konferansında konuşan hacker ve güvenlik araştırmacısı Luca Todesco, Apple’ın yeni nesil yazılımlarıyla ilgili güvenlik konularını masaya yatırdığı konuşmasında iOS 16.1 beta sürümünün kırıldığını, yani jailbreak yapıldığını duyurdu. Yalnızca checkra1n jailbreak konusundaki çalışmaları ile değil, aynı zamanda iOS 10 çalıştıran belirli telefonlar için PongoOS ve Yalu jailbreak gibi projelerdeki çabalarıyla […]

Devamı: iOS 16.1 Jailbreak Edildi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Yav bende geldi sandım. Kaç yıl oldu gelmedi daha jailbreak. Bunlar kırıp, Apple'dan cukkalıyor paraları. Son kullanıcı ile paylaşmıyor. Ama zamanında baya iş yaptı bu adam orası ayrı.

iOS 16.1 Jailbreak

Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen Hexacon güvenlik konferansında konuşan hacker ve güvenlik araştırmacısı Luca Todesco, Apple’ın yeni nesil yazılımlarıyla ilgili güvenlik konularını masaya yatırdığı konuşmasında iOS 16.1 beta sürümünün kırıldığını, yani jailbreak yapıldığını duyurdu. Yalnızca checkra1n jailbreak konusundaki çalışmaları ile değil, aynı zamanda iOS 10 çalıştıran belirli telefonlar için PongoOS ve Yalu jailbreak gibi projelerdeki çabalarıyla […]

Kaynak Technopat

Mükemmelsin Apple :D

Sonunda iPad mini 1 iOS 9.3.5 ile Jailbreak kullanak keyifli. Kim bilir iPad Pro ile neler yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
A15 dahil tüm işlemciler destekleniyorsa gayet güzel bir iş başarmış. Özel bir build olmasından ötürü hiç bir zaman çıkmayacak fakat diğer geliştiriciler buradan bir şeyler kapar umarım.

Yav bende geldi sandım. Kaç yıl oldu gelmedi daha jailbreak. Bunlar kırıp, Apple'dan cukkalıyor paraları. Son kullanıcı ile paylaşmıyor. Ama zamanında baya iş yaptı bu adam orası ayrı.
Beyaz şapkalı muhabbeti işte. Jailbreak'ı yaysa on bin belki yüz binlerce telefonu/tableti kaybedecek apple. Kırana veriyor parasını =)

Beyaz şapkalı muhabbeti işte. Jailbreak'ı yaysa on bin belki yüz binlerce telefonu/tableti kaybedecek apple. Kırana veriyor parasını =)

Jailbreak öyle bir şey değil ki hocam. Bunu bekleyen binlerce kişi var. Sadece Apple "jailbreak" işine engel olmaya çalışıyor. Yoksa iOS 1'den beri her sürüm kırılıp jb yapıldı.

Sadece Reddit'te bile neredeyse 1 milyona yakın üyesi var.

iOS 16.1 Jailbreak

Kaynak Technopat

Konuyu okudum. Kullanıcıyı etkileyen yanı ne bunun?

Konuyu okudum. Kullanıcıyı etkileyen yanı ne bunun?

Bir açık var cihaz da. Bu açıktan geliştiriciler root iznine ulaşıp jailbreak yapabilirler. Kullanıcı ise bu sürümde kalıp bunu yapabilir. Eğer istemezse kullanıcıyı yeni çıkacak sürüme güncelleyebilir. Çoğu bulunan açıktan sonra gelen güncellemede bunlar kapanıyor.

Jailbreak bekleyenler ise bulunan açık sürümlerde kalıyor genellikle. Ben hala 15.1 sürümündeyim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı