iOS 16 Alacak Telefonlar Belli Oldu

Yapılan ektinliği ardından iOS 16 güncellemesi alacak modeller belli oldu. Ayrıca Apple Türkiye sayfasında büyük bir zam gerçekleşti.

iOS 16’nın uyumlu olduğu aygıtlar:​

• iPhone 13
  • iPhone 13 mini
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 12
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone SE (2. nesil veya daha yeni modeller)

Eki Görüntüle 1411565
7'nin almayacağı her türlü belliydi zaten.

Benim tahminim İOS 16 iphone 7 için galiba yavaşlama problemi yaşatıyordu o yüzden 6s ile beraber çektiler.
Alakası yok. 7 ile 8 arasında bariz bir donanım farkı yoktu. 8 aldıysa 7 de alabilirdi.

Yeni nesil iPhone cihazların temeli iPhone X ile atılmış oldu. iOS 16 ile tamamen yeni nesil hedefleniyor olabilir. iPhone 8’e verilmesinin nedeni de iPhone X ile aynı zamanda çıkış yapmış olması ve aynı işlemciyi kullanıyor olması.

Alakası yok. 7 ile 8 arasında bariz bir donanım farkı yoktu. 8 aldıysa 7 de alabilirdi.
A10 4 çekirdekli ama 2 çekirdek kullanılırken 2 çekirdek kullanılamıyor yani ya yüksek performans çekirdekler yada düşük performans çekirdekler aynı anda kullanılabiliyor fakat A11 ise 6 çekirdeğini aynı anda kullanabiliyor bundan dolayı iphone 7 güncelleme alamadı üzüldüm açıkcası çünkü ben de iphone 7 kullanıyorum.

6s - 6S Plus iOS 15 güncellemesi almıştı kıyak olmuştu aslında 7 7 Plus için geçmiş olsun bu uçuk fiyatlarla model yükseltmek bile lüks olacak XS Max batarya yenileyip kullanacağız sanırım.

Geri
Yukarı