iOS 17 güncellemesi iPhone XS altı modellere gelir mi?

• Konuyu başlatan Squu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 1B

Squu

Decapat
iOS 17 gelecegi internette cok konusuluyor ve bazi yerlerde de iPhone 8, 8 Plus ve X modellerinin sonu geldigi söyleniyor. Guncelleme sadece A12 ve ustune gelecek söyleniyor, yani en dusuk XS modeline gelecek. Sizce XS'ten dusuk modellere gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi, 8-8P ve X modelleri artık oyun dışı kalacak gibi. XS'den düşük modellere geleceğini sanmıyorum.

iOS 17 gelecegi internette cok konusuluyor ve bazi yerlerde de iPhone 8, 8 Plus ve X modellerinin sonu geldigi söyleniyor. Guncelleme sadece A12 ve ustune gelecek söyleniyor, yani en dusuk XS modeline gelecek. Sizce XS'ten dusuk modellere gelir mi?
iOS 17 gelmez. Ama güncelleme gelmeyeceği kullanılmaz demek değil. Uygulama desteği kesilene kadar kullanılır.

6S'e bu kadar güncelleme sunmaları ama 7'yi bırakmaları, 8 ve X serilerinin ne olacağına dair bir tahminde bulunmayı imkansız kılıyor. Güncelleme sunabilirler de sunmayabilirler de.
tahmin etmek zor evet ama 8 serisi cikali asiri bi zaman olmadi ve hala tas gibi bi telefon normal birinin ihtiyacini görmeli

Dediğiniz gibi, 8-8P ve X modelleri artık oyun dışı kalacak gibi. XS'den düşük modellere geleceğini sanmıyorum.
bana sacma gelen su 8-8P ve x in ayni islemciye sahip olmasi. x bence dizayn olsun gorunus olsun 8den daha iyi yani bana kalsa 8 serisine de gelmeli iOS 17

tahmin etmek zor evet ama 8 serisi cikali asiri bi zaman olmadi ve hala tas gibi bi telefon normal birinin ihtiyacini görmeli

bana sacma gelen su 8-8P ve x in ayni islemciye sahip olmasi. x bence dizayn olsun gorunus olsun 8den daha iyi yani bana kalsa 8 serisine de gelmeli iOS 17
Katılıyorum, günlük bir kullanıcı için 8'ler hala canavar gibi iş görür.

iOS 17 ile ilgili söylentiler doğruysa evet gelecek. Neden mi peki? iOS 17 daha çok tıpkı iOS 12 gibi bir performans güncellemesi olacakmış. Yani büyük yenilikler gelmeyecek. Eee haliyle böyle bir şey olursa neden gelmesin iPhone X ve 8'e? Ben ekstradan bir güncelleme daha alacaklarını düşünüyorum. iOS 16 gibi son zamanlarda çıkmış en sorunlu iOS sürümlerinden birisinde bırakılırlasa yazık olur bu cihazlara.

6S'e bu kadar güncelleme sunmaları ama 7'yi bırakmaları
İşin garip yanı A9 ve A10 çipsete desteği kesmedi Apple. iPadOS 16 tarafından destekleniyorlar. iPad 5. nesil mesela. iPhone 6S ile hiçbir farkı yok donanım olarak ama o güncelleme aldı 6S ise alamadı. Güncelleme alan cihazların çıkış tarihlerine bakınca hepsi 2017 sonrası cihazlar. Apple artık donanım yerine cihazların çıktığı yılı baz alıyor anlamını doğuruyor bu da.

Geri
Yukarı