iOS 8.4 Türkiye Çıkış Saati

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
iOS 8.4 bugün saat 18:00 gibi ülkemizden indirilebilir hale gelecek.

Tam liste:

iOS 8.4 çıkış saati.png

Recep Abi, iOS 8.3 kullanıyorum. Jailbreak yaptım, duyduğuma göre ben yükleyemiyorum sanırım güncellemeyi. Şimdi benim Jailbreak'i kaldırıp, güncellemeyi normal şekilde yapmam mı lazım?

JB kullananlar OTA üzeri güncelleme yapamazlar, JB yapımcıları bu yolu engellediler. Ancak İTunnes kullanarak güncelleme yapabilirsiniz.

Recep Abi, JB'li cihazlarda güncelleme OTA üzerinden olmuyor, itunes'dan nasıl olduğu hakkında bilgi verirmisin ?
İlk önce yedeğini vesaire alıp; iTunes üzerinden "Güncelle" seçeneğini DEĞİL, "Geri Yükle" seçeneğini seçeceksiniz. Eğer elinizde uygun .ipsw dosyası mevcutsa; shift+geri yükle kombinasyonlarını kullanarak, elinizdeki .ipsw dosyasını kullanabilirsiniz fakat elinizde uygun .ipsw dosyanız yok ise "Geri Yükle" seçeneğini seçerseniz; iTunes sizin için indirip, kuracaktır.
Kurduktan sonra, uygun Taig sürümünü indirip Jailbreak işlemini yapabilirsiniz fakat Cydia'da CydiaSubstrate isimli tweaklerin çalışmasını sağlayan Saurik'in paketleri iOS 8.4 için güncellendi mi bir fikrim yok.
Not: Jailbreaked cihazlarda OTA güncellemeleri kapalıdır çünkü yapıldığında telefon elma simgesinde, bootloopta kalır.
Not2: Bu işlemi(Restore) jailbreaki kaybettireceğini dikkate alarak yapınız lakin zaten 8.4 için jailbreak mevcut olduğundan bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yedek işlemi için de Cydia'dan bulabileceğiniz PKG Backup tweakini önermekteyim.
Edit: İmla.

Son düzenleme:
İlk önce yedeğini vesaire alıp; iTunes üzerinden "Güncelle" seçeneğini DEĞİL, "Geri Yükle" seçeneğini seçeceksiniz. Eğer elinizde uygun .ipsw dosyası mevcutsa; shift+geri yükle kombinasyonlarını kullanarak, elinizdeki .ipsw dosyasını kullanabilirsiniz fakat elinizde uygun .ipsw dosyanız yok ise "Geri Yükle" seçeneğini seçerseniz; iTunes sizin için indirip, kuracaktır.
Kurduktan sonra, uygun Taig sürümünü indirip Jailbreak işlemini yapabilirsiniz fakat Cydia'da CydiaSubstrate isimli tweaklerin çalışmasını sağlayan Saurik'in paketleri iOS 8.4 için güncellendi mi bir fikrim yok.
Not: Jailbreaked cihazlarda OTA güncellemeleri kapalıdır çünkü yapıldığında telefon elma simgesinde, bootloopta kalır.
Not2: Bu işlemi(Restore) jailbreaki kaybettireceğini dikkate alarak yapınız lakin zaten 8.4 için jailbreak mevcut olduğundan bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yedek işlemi için de Cydia'dan bulabileceğiniz PKG Backup tweakini önermekteyim.
Edit: İmla.
Hocam bunu biliyorum zaten. Restore işlemi dışında güncelleyemeyiz herhalde. Benim sorum buydu.Teşekkürler yinede :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı