iOS niye bu kadar abartılıyor?

Bence iOS tamamen "basit" bir kullanım arayışında olanlar için biçilmiş bir kaftan. Fakat Apple ürünleri dünyada- özellikle de ülkemizde- statü gösteren bir sıfata sahip olduğu için böyle problemler ortaya çıkıyor, maalesef...

Bence abartılmıyor.

Bu arada lütfen Xiaomi ile Huawei telefonları önermeyin. Kimse yazılım sorunlarıyla uğraşmamalı. Samsung bu konuda iyi gidiyor.

Bence abartılmıyor.

Bu arada lütfen Xiaomi ile Huawei telefonları önermeyin. Kimse yazılım sorunlarıyla uğraşmamalı. Samsung bu konuda iyi gidiyor.

Huawei'in yazılımı çok kalitelidir hocam.

Xiaomi'nin de MIUI 10'dan sonra bir bozulması oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abartılması çok saçma. Hala isteyen istediğini kullanır diyip geçemiyoruz. Android önermeyin diyene Android önerip, iOS önermeyin diyene iOS önerenler var. Android'den iOS'a kendi isteğimle geçtim ama tutup da Android çöp demiyorum. iOS benim kullanımıma daha iyi geldi diyip geçiyorum. Yeri geliyordu Android kullandığım zamandan örnek veriyordum ama şu an kullandığım Android sürümü günümüze göre güncel olmadığı için onu da bıraktım. Her hafta bir "Neden iOS?" konusu açılıyor burada maalesef. Ben de geçen senelerde açmıştım, tek amacım iOS'a geçme düşüncemi daha da netleştirmekti. Yine de bol bol curcuna koptu. Parasını değerlendirmeyi bilmeyen adama kendi bildiğini dayatmak, mağazadaki çalışanlardan daha fazla pazarlama yapmaya benziyor bence. Seçenek sunarsın, eksileri artıları açık ve somut şekilde bildirir, sonuna da kendi yorumunu eklersin olur biter. Bu kadar tartışmanın manası yok. Vay efendim 10000TL'ye 60Hz ekran, çentik, vay efendim 3000TL'ye 5 kamera, şöyle arayüz, böyle yazılım. Kişi "bütçem var iOS/Android deneyimleyeceğim/istiyorum" diyor yok olmaz diyip tam zıttı öneriler veriliyor. Onu da geçtim alınır mı sorularında bile kabalık var. Merak etmiş konu açmış adam sormuş soruşturuyor, alınmaz diyip geçiliyor. Neden alınmaz bir anlatın adama netleşsin neyin ne olduğu. Tecrüben yoksa kulaktan dolma bilgini aktarma. O kadar içerik üreticisi var, deneyimleyen var, kullanıcı var ama kulaktan dolma bildiğiyle gelir alınmaz der kapatır. Hele bir de sırf kendi sevdiği markayı öven savaşçıya karşı hamlede bulunan savaşçılar var ki bahsetmeyeceğim bile. Çok kabalık var çok. Başta bunu düzeltmek gerek. Konudan konuya atladım ama çok bayıyor bu linç ve kabalık kültürü.

Huawei'in yazılımı çok kalitelidir hocam.

Xiaomi'nin de MIUI 10'dan sonra bir bozulması oldu.
Ara ara telefon takılıyor ve garip hatalar oluyor. Mağazası desen diğer mağazaların yerini tutmuyor. Google servislerinin olmaması özellikle büyük bir eksik. Kesinlikle önermem. Kendim tecrübe ediyorum pişmanım.

Xiaomi de yazılım konusunda kötüleşti. Sürekli farklı sıkıntılar çıkartıyor. Asla önermem.

Abartıldığı falan yok bence. Android ve diğer işletim sistemlerinin bir sürü cihaz çıkartıp Apple’ın belirli modellerde başarı sağlaması ilgi çekici olabilir. Apple bu konuda aşırı katı davranıyor.

Geri
Yukarı