iOS programlama için macOS sistem önerisi

nurluyolerislam

Hectopat
Daha fazla  
Programlama mezunuyum, iOS programlamaya yönelmek istiyorum ancak bilindiği gibi xcode ile çalışabilmek için macOS işletim sistemi üzerinde çalışmak gerekiyor. Sanal makine kurmak istemiyorum, bunun yerine ikinci el bir Mac mini veya MacBook almayı düşünüyorum. Sizin öneriniz ne olur? Minimum sistem gereksinimi konusunda bilgilendirebilir misiniz?

Son düzenleme:
Masaüstü mü kullanacaksınız yoksa Dizüstü mü? Eğer Masaüstü ise sistem toplanıp Hackintosh kurulabilir. Dizüstü ise MacBook bakmanızı tavsiye edebilirim.

Programlama mezunuyum, iOS programlamaya yönelmek istiyorum ancak bilindiği gibi xcode ile çalışabilmek için macOS işletim sistemi üzerinde çalışmak gerekiyor. Sanal makine kurmak istemiyorum, bunun yerine bir Mac mini veya MacBook almayı düşünüyorum. Sizin öneriniz ne olur? Minimum sistem gereksinimi konusunda bilgilendirebilir misiniz?

iOS uygulama geliştirmek için Xcode´a ve Apple ekosistemine mahkumsunuz. Ayrıca programınızı App Store´da yayınlamak istiyorsanız Apple´a geliştirici hesabı için 100 $ para ve yazdığınız programı kaynak koduyla birlikte onlara göndermelisiniz. Haberiniz olsun.

Masaüstü mü kullanacaksınız yoksa Dizüstü mü? Eğer Masaüstü ise sistem toplanıp Hackintosh kurulabilir. Dizüstü ise MacBook bakmanızı tavsiye edebilirim.
İşin aslı hazır bahane bulmuşken gerek donanımıyla gerekse yazılımıyla beraber bir Apple PC deneyimlemek de istiyorum.

Hackintosh ile dual boot şeklinde kullanabilirsiniz. Ama alacaksanız mac mini öneririm son nesli gerçekten çok güçlü.
Özür dilerim belirtmeyi unutmuşum, ikinci el bi mac mini veya macbook pro arayışı içerisindeyim. Aslında bu yüzden sistem gereksinimi konusunda bilgi istemiştim.

iOS uygulama geliştirmek için Xcode'a ve Apple ekosistemine mahkumsunuz.
React Native, Flutter ve Xamarin gibi hybrid geliştirme platformları olduğu için bu dediğiniz tam olarak doğru değil. Tabi ki hybrid uygulama geliştirmek, macOS üzerinde Xcode ile geliştirmekle aynı şey sayılamaz.

İşin aslı hazır bahane bulmuşken gerek donanımıyla gerekse yazılımıyla beraber bir Apple PC deneyimlemek de istiyorum.

Özür dilerim belirtmeyi unutmuşum, ikinci el bi mac mini veya macbook pro arayışı içerisindeyim. Aslında bu yüzden sistem gereksinimi konusunda bilgi istemiştim.
Ne kadar bir bütçe ayırmayı düşünüyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı