iOS sistem verileri kendi kendine artıyor

aidenmoneall

Centipat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Ben geçenler de IOS'ta sistem verileri 27,28 GB yer kaplıyordu sonra telefonu sıfırladım. Tekrardan yedekledim eski haline geri getirdim. Sorun düzeldi ancak 2,3 gün sonra yine aynı sorunla karşılaştım. Şu anda 10 GB'da ve artmaya devam ediyor. Apple ile iletişime geçmeli miyim ne yapabilirim?

iCloud yedekleri geri yüklüyor olabilir.

Apple destek ile iletişime geçmeni öneririm.

Gelelim benim çözümüme.
İpad Air 2 cihazımda söz ettiğin sorundan çok yaşadım. Fakat ben şu şekilde çözüyordum: Cihazı sıfırlıyordum. Daha sonra kurulumlarını yapıp İCloud hesabım ile giriş yapıyordum bu sayede sorun geçici olarak çözülüyordu. 3-4 ay sonra aynı sorunla tekrar karşılaşıyordum ve dediğim yöntemi tekrarlıyordum. Eğer çok fazla uygulma indiirp siliyorsan o da sistem verilerinin artmasına neden oluyor.

iCloud yedekleri geri yüklüyor olabilir.

Onunla bir alakası yok. Çünkü ben telefonu sıfırladıktan sonra bilgisayara yedekledim.

Apple destek ile iletişime geçmeni öneririm.

Gelelim benim çözümüme.
İpad Air 2 cihazımda söz ettiğin sorundan çok yaşadım. Fakat ben şu şekilde çözüyordum: Cihazı sıfırlıyordum. Daha sonra kurulumlarını yapıp İCloud hesabım ile giriş yapıyordum bu sayede sorun geçici olarak çözülüyordu. 3-4 ay sonra aynı sorunla tekrar karşılaşıyordum ve dediğim yöntemi tekrarlıyordum. Eğer çok fazla uygulma indiirp siliyorsan o da sistem verilerinin artmasına neden oluyor.
Anladım teşekkürler.

Ekran Görüntüsü (44).png
Ekran Görüntüsü (45).png
Ekran Görüntüsü (46).png

Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve çözemedim uzun zamandır İcloud satın alarak fotoğrafları buluta yedekledim.

Şu an anlık olarak 10,40 gb'lerde 10,30'a falan da düşüyor ama bana biraz bekleyin dediler sonra apple servisine götürcem dedim servise gitmenize gerek yok donanımsal durum değil yazılımsal durum dedi.

10GB veri bence normal baya araştırdım ve bu sorunun bir uygulamanın depolamada göstermeyip arka planda aşırı depolama kullanmasıymış uygulamaları tek tek denedim sildikçe sistem dosyaları denen kısım daha da artıyordu ta ki WhatsApp'ı silene kadar. Yedeğini alıp sildim geri yükleyip sohbet yedeğini videolarla beraber kurdum. Hiçbir mesajı yada görüntüyü kaybetmeden sistem dosyaları kısmından 10GB veri azalttım ve şuanda 10GB civarı kullanıyor. Bu sorunu yapan muhtemel uygulamalar OneDrive,WhatsApp ve SleepTimer.

Geri
Yukarı