iOS'e uygun Akıllı saat önerisi

Ayazata

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar.
Uzunca bir süredir Huawei Watch GT2 almak istiyordum. Ancak tüm özelliklerinin iOS işletim sisteminde aktif olmadığını öğrendim. Şu anda iPhone XS Max kullanıyorum ve bir süre daha kullanacağım gibi duruyor. Fiyatta çok uçmadan ve mümkünse şarjı bir günde bitmeyecek bir akıllı saat tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone kullanıyorsanız akıllı saat tarafında mecbur Apple Watch'a yönelmek gerekiyor. Aksi taktirde tüm özelliklerden yararlanamıyorsunuz diğer markalarda.
Şarjı büyük sorun değil mi Epıl saatlerde ? Yani zaten telefonu her gün şarj ediyorum, bir de saati her gün şarj etmek de istemiyorum.
%100 uyumlu tek akıllı saat Görkem hocamın da dediği gibi Apple Watch.

Huawei ve Samsung'ların uyumlarından bir tık daha iyi olarak "Amazfit" modellerine bakabilirsiniz. Yine de Apple Watch uyumu beklemeyin.
Amazfit T-Rex modelini gördüm. Pil konusunda biraz daha iyi gibi duruyor. İstediğim isabetli bir şekilde adım sayması, nabız ölçümü, uyku takibi gibi şeyler. Birde telefona gelen bildirimleri görebilmek.
Ios için Apple watch almak daha mantıklı olacaktır.
Şarj konusu biraz sorun benim için. Telefonların şarjlarının da iyi gitmemesi yüzünden biraz şikayetçiyim zaten. 😅
En azından 3 gün civarı gidebilse, Epıl saatleri düşünürüm tabiki ama tam bir günü bile çıkarmıyorlar diye biliyorum.

Şarjı büyük sorun değil mi Epıl saatlerde ? Yani zaten telefonu her gün şarj ediyorum, bir de saati her gün şarj etmek de istemiyorum.

Amazfit T-Rex modelini gördüm. Pil konusunda biraz daha iyi gibi duruyor. İstediğim isabetli bir şekilde adım sayması, nabız ölçümü, uyku takibi gibi şeyler. Birde telefona gelen bildirimleri görebilmek.

Şarj konusu biraz sorun benim için. Telefonların şarjlarının da iyi gitmemesi yüzünden biraz şikayetçiyim zaten. 😅
En azından 3 gün civarı gidebilse, Epıl saatleri düşünürüm tabiki ama tam bir günü bile çıkarmıyorlar diye biliyorum.

İstekleriniz buysa bence saat yerine bilekliğe yönelin. Kullanamayacağınız özellikler için saate bu kadar para vermeyin bence. Ben Mi band 5 kullanıyorum iPhone 11 ile. Adım, nabız ve uyku takibi gayet isabetli. Bildirimler de telefondan görülüyor.

Kendi deneyimime dayanarak Samsung saatlerde iPhone ile uyumlu çalışıyor bence. Galaxy Watch Active 2 kullanıyorum iPhone 11 ile ve sorunsuz çalışıyor. Sadece arama yapmak için Bluetooth bölümünde 2 tane gözüküyor ikisinin de bağlı olması gerekiyor.

Kendi deneyimime dayanarak Samsung saatlerde iPhone ile uyumlu çalışıyor bence. Galaxy Watch Active 2 kullanıyorum iPhone 11 ile ve sorunsuz çalışıyor. Sadece arama yapmak için Bluetooth bölümünde 2 tane gözüküyor ikisinin de bağlı olması gerekiyor.
En güncel model olan Galaxy Watch 4 desteklemiyor.
Şimdi arkadaş sizin bu yorumunuzu okuyup Watch 4 alırsa hata yapmış olur.

1644763595820.png

En güncel model olan Galaxy Watch 4 desteklemiyor.
Şimdi arkadaş sizin bu yorumunuzu okuyup Watch 4 alırsa hata yapmış olur.

Eki Görüntüle 1304323
Bu sanırım Google ortaklığında yapılmış olan saatti değil mi öyle bir şey okumuştum ondan olabilir bir ihtimal. Benim saatimde tizen var diye biliyorum Galaxy Watch uygulaması ile çok iyi çalışıyor. iOS destekliyor olsa almayı düşüneceğim saatler arasında olabilirdi yazık olmuş.

Bugün Huawei watch gt3'ün kendi uygulamasıyla birlikte IOS'ta tüm sağlık verisi ölçümlerini yapabileceğini söylediler. Sadece arama veya cevaplama yapılamıyormuş sanırım. GT3'te fiyatı dışında çok hoş bir saat açıkçası.
Onun dışında burda Apple Watch tavsiye ettiğiniz için gidip 44mm Watch SE baktım. 4000 lira nerdeyse, epey yüksek geldi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı