IP adresi ile kişinin adresi ne kadar belli olur?

Enoli1

Hectopat
Daha fazla  
Şu ana kadar IP'nin sadece kuş bakışı şekilde kordinatını gösterdiğini gördüm. Benim anlamadığım şey, mesela diyelim ki suçlu bir adam 4. katta ve IP ile beraber suçlu olduğu ihbar edildi. IP adresinden nasıl kat bulunabiliyor ki veya bulunabiliniyor mu ya da IP adresleri zaten yükseklik belirtebiliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
IP tam konum bile vermiyor, polisler vs IP adresinden testip etmiyor, yeri gelir uygulamadan bilgi alır yeri gelir HTS kaydına bakar vs.

Adli boyuta taşındığında sadece IP'ye değil, ilgili servis sağlayıcıya yaptığı port numaralarına kadar bakılıyor, loglar inceleniyor. Port noktaları tespiti zaten kabataslak abonenin tespiti demek.

Suçlu veya Şüpheli ip adresi bulunduğunda o an hangi kullanıcı bu ip adresi kullanmış diye servis sağlayıcıdan veya ilgili kurum btk'dan kullanıcının fiziksel adresi bulunuyordur.

Şu ana kadar IP'nin sadece kuş bakışı şekilde kordinatını gösterdiğini gördüm. Benim anlamadığım şey, mesela diyelim ki suçlu bir adam 4. katta ve IP ile beraber suçlu olduğu ihbar edildi. IP adresinden nasıl kat bulunabiliyor ki veya bulunabiliniyor mu ya da IP adresleri zaten yükseklik belirtebiliyor mu?
Polisler bizi nasıl bulur? Hocam şu konuda herşeyi anlatıyor. Eğer link paylaşmak yasaksa belirtilsin.

Geri
Yukarı