IP adresi ping etkiler mi?

utku0002

Hectopat
IP adresi ping etkiler mi (Speedtest'te vs) 3-5 ya da 10-15 ping gibi?

Dediğiniş şey biraz mantıksız DNS adresi pingi etkiler IP adresi etkilemez IP senin cihazının bağlantı kodu veya numarası gibi düşünebilirsin.

Peki şöyle söylesem IP adresimi ve portumu değiştirsem Speedtest'teki ping değerim düşer mi acaba eskiden çok düşük alıyordum şimdi yükseldi ping değerim tahminimce IP adresmi değiştirdiler ya da porttanmı bilmiyorum ama yükseldi şu anda.

Statik IP kulanan kalmadı hatta internet alırken altta özelikle tercihen belirtmen gerekmiyor mu?

Dediğiniş şey biraz mantıksız DNS adresi pingi etkiler IP adresi etkilemez ıp senin cihazının bağlantı kodu veya numarası gibi düşünebilirsin.

İp veya porttan dolayı Speedtest ping değerim yükseldiğini düşünüyorum değiştirmişler galiba.

Speedtest'e bulunan ping değerine güvenmeyin. Oyunlardan aldığınız değerler daha önemli.

Speedtest'e seçtiğiniz sunucuya göre ping değişiyor.

Evet öyle olduğunu biliyorum Speedtest'te değişiyor sürekli ama eskiden örneğin 3 ping alırken şimdi 30 ping almak normal mi ya IP adresimi değiştirdiler ya da port değiştirdiler diye düşünüyorum.

Statik IP kulanan kalmadı hatta internet alırken altta özelikle tercihen belirtmen gerekmiyor mu?
Statik IP uzun süredir ücrete tabii. Bazı kampanyalar ile ücretsiz verildiği oluyor.

Şu an hangi firmadan hizmet alırsanız alın statik IP için ücret ödemek zorundasınız.
Evet öyle olduğunu biliyorum Speedtest'te değişiyor sürekli ama eskiden örneğin 3 ping alırken şimdi 30 ping almak normal mi ya IP adresimi değiştirdiler ya da port değiştirdiler diye düşünüyorum.
Siz modemi her açıp kapattığınızda adresiniz zaten değişir. Onların değiştirmelerine gerek yok.

Port sorunu olabilir mi derseniz çok düşükte olsa ihtimal var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…