IP adresi ping etkiler mi?

Her müdürlükte network birimi olmuyor. Olsa bile asla yanlarına gidemezsiniz.

Çare MH ya da Twitter üzerinden ulaşmak.

MH ayrı bir kafa zaten. Engelli engelli konuşuyolar. Biz Türk Telekom olarak ping sorunlarına yardımcı olmuyoruz diyorlar. Sanki çoğrafi konuma göre ping değeri veriyolarda ben bilmiyorum :D. CS:GO'da iyi bir IP adresine denk gelince veriyolarda. Diğer oyunlarda hiç vermıyorlar. Adamlar Frankfurt'a viyanadan ya da bükreş üzerinden sağlıyorlar. Bırak çalıştıkları yurtdışındaki firma ise Level3 bu firma yüzünden 39-45 ping arası almam gereken sunucularda 60 alıyorum. Sorunumu halledemezsem fiber geldimi senin gibi bende TürkNet'e geçiş yapacağım. Daha fazla çekemem artık dünyanın en sakin insanını 3 saniyede sinirlendirmeyi başarıyorlar. Bir başarıları yok zaten sadece bir tane var o da sakin bir insanı 3 saniyede çıldırtma o kadar.

Sorunun cevabını veriyim etkiliyor. 88 ile başlayanda CS:GO'da 60 alırken 85 ile başlayanda 39 ping alıyorum. Arada ki fark sen düşün. Tüm IP adreslerinde farklı çıkışlar olduğu için farklı routinglenmeler fark ettiriyor.
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama statik ip alınca yönlendirmeleri kendimiz belirleyebiliyor muyuz?
Yani işte izmir-marmaris-vie.valve.net diye ilerlemesini mesela.
Ayrıca bende de öyle. 85-88 olarak değil ama birisinde Kahramanmaraş diğerinde Ankara.

Yeni konular

Geri
Yukarı