IP adresim alındı

Arthas_

Decapat

syrx.mie

Decapat
Yer
Pendik, İstanbul
IP adresiniz ellerine geçti diye bir şey olmaz. En fazla modemi vururlar. Statik IP kullanmıyorsanız modem resetleyin yeter. Statik IP ise 7/24 modeminizi vurucaklarını sanmıyorum.

iGY 6

Kilopat
Yer
Miami, FL
@iGY 6 Ben çok farklı bir şey söyledim galiba... Yazdığımı 3-4 kere daha okuyun bence. İğneleme yapmak için yanlış mesaj.
Mesajın yarım kalmış ve anlam olarak açıktaydı. Tabiri caizse noktayı ben koydum, iğneleme yapmadım.

Denizeri24

Hectopat
@ApRa MAC adresini hiçbir yolla değiştiremezsiniz. Sadece yazılımlarla değiştirildiği düşünülebilir, aslında değişmez. Bu sadece bir maskeleme yapar.

Değiştirilebilir, araştırma yapmadan kesin konuşmayınız.

Saboteur

Gigapat
Yer
Enemy Town Center
MAC adresi 3. parti bir yazılım olmadan da bağdaştırıcı yapılandırma kısmından değiştirilebilir ancak diğer arkadaşın dediği gibi modemi yeniden başlattığında değişen bir şey değil.

ApRa

Gigapat
@iGY 6 Size göre öyle.

Ve normal yollar ile değiştiremezsiniz.
Cümlesiyle zaten havada kalma imkanı yok. Kısa bir açıklama cümlesi bu zaten.

KS
Ebbys Jessy Murat
Teşekkürler cevaplarınız için ama bneim IP mi alan boş birisi değil yani etik hacker falan değil ama virüs falan atabiliyor sizce hala bir şey yapmalı mıyım.
Bir de statik IP nedir?

iGY 6

Kilopat
Yer
Miami, FL
Değiştirilebilir, araştırma yapmadan kesin konuşmayınız.
O halde kaynak paylaşın. Yazılımlarla yapılan maskelemeler dışında nasıl değiştirilebiliyormuş? O kartı söküp farklı bilgisayara taktığında da değiştirdiğin MAC adresi kalıyor mu?

@iGY 6 Size göre öyle.

Cümlesiyle zaten havada kalma imkanı yok. Kısa bir açıklama cümlesi bu zaten.
Normal yollarla değiştirilemeyeceğini belirtmişsin. Cümle yarım kalmıştı. Aslında hiçbir yolla değiştirilemeyeceğini ekledim, değiştirilebilir olduğunu düşünseniz de bunun işletim sisteminde adres üzerine yapılan maskeleme olduğunu söyledim.

Mesajının üstüne ekleme gibi düşün, artık nereye çekersen oraya gelir.

Yukarı