IP adresinde sunucu kurma

Alpay Güroğlu

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
YANKI Ge-Te şti.
Merhaba ben Alpay Güroğlu. Yaşım 14. Uzman olarak bilgisayar kullanıyorum. Şimdi sorunum şu benim kendi IP'm beni modeme yönlendiriyor ama local ip deil yani 192 li olan değil. Ben bir takım işte Team speak'tır, Minecrafttır veya MTA'dır bu gibi serverler kuruyorum. Ben IP verdiğimde modeme yönlendirdiği için kimse giremiyor. Portlu da olsa açıyorum giremiyor. Modemim Huawei EchoLife HG521. Hamachi kullanmak istemiyorum lütfen yardım edin.:matrix:

Statik IP'niz var mı ? Değişen IP ile server kurulamaz diye biliyorum.

Hayır, IP adresi dinamik. Adres statik, yani sabit olmak zorunda. Sabit IP yoksa sunucu kurmayı unutun. Ancak belli bir süre kurarsınız. onun için de modemin NAT özelliğini kullanmanız gerek.

Nat özelliği açık+ Dmz+ Sabit IP yaptım ama tahminen sabit IP olmadı yani Windows 7 Home Premium kullanıyorum. İnternet Özelliğinden (TCP/UDP)4 Filan Yazan yere tıklayıp IP'mi yazdım yani sabit oluyor. Ama serveri kurdum 3 kişi geldi ben IP'mi veriyorum portu da veriyorum kimse giremiyor lütfen yardım.

Bak kardeşim şimdi şöyle yapacaksın sen. Servis sağlayacına gideceksin (Ttnet vs.) statik yani sabit IP adresi istediğini söyleyeceksin. Aylık birkaç TL ücret farkı alınıyor bunun için bildiğim kadarıyla. Sonra internete hep bu sabit IP adresi ile bağlanmış olacaksın ve server açabileceksin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı