IP adresinden kişi bulunur mu?

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Roblox hesabıma biri girmiş normalde önemsemem de bilgisayarda virüs vardı. E postada girişin sadece IP adresi var bir de Ankara yazıyor ben Ankara'da da yaşamıyorum yani IP adresinden cihaz adı falan bulunur mu?

Remote acces açığı varsa yapabilirsiniz fakat kişinin modemi ve bilgisayarının güncelleme yapmamış olması gerek fakat bu donanım ve bilgiye sahip olduğunuzu sanmıyorum. Mahkeme haricinde yapabileceğiniz robloxa mail atmaktır.

Zor, yaklaşık bir konumu uzmanlar elde ediyorlar ancak kesin konum bambaşka bir boyut diye biliyorum. Can Değer'in bu konuda videosu vardı anlatıyordu neden zor olduğunu.

Roblox hesabıma biri girmiş normalde önemsemem de bilgisayarda virüs vardı. E postada girişin sadece IP adresi var bir de Ankara yazıyor ben Ankara'da da yaşamıyorum yani IP adresinden cihaz adı falan bulunur mu?
Cihaz adı internet gerektiren herhangi bir servise bağlı olduğun görünür zaten.

Bir hesabına vs. giriş yaparken bilgisayar ismin ve işletim sistemin görünür (hiç değilse e-postana düşer, IP adresiyle birlikte.)

Bilgisayar isiminden bir şey çıkmaz, IP'den de. IP yakın yeri gösterir, nokta atışı göstermez.
Hem önemli bir şey değil.

Ankara'da yaşayıp yaşamamanız önemli değil. Public ağa Ankara'dan çıkıyorsanız Ankara gösterir. Muhtemelen kendiniz girmişsinizdir. Public Ağdaki IP adresinizi öğrendikten sonra Konumuna bakın.

Mesajı düzgün okumamışım.

Polise bildirirsen servis sağlayıcılarla iletişime geçip arkadaşı bulurlar. Sahte IP ise Roblox ile iletişime geçeceksin hesabın için. Bilgisayarını temizle ondan sonra.

Cihaz adı internet gerektiren herhangi bir servise bağlı olduğun görünür zaten.

Bir hesabına vs. giriş yaparken bilgisayar ismin ve işletim sistemin görünür (hiç değilse e-postana düşer, IP adresiyle birlikte.)

Bilgisayar isiminden bir şey çıkmaz, IP'den de. IP yakın yeri gösterir, nokta atışı göstermez.
Hem önemli bir şey değil.

Cihaz adı yazmıyor acaba ben falan mı girdimde o yüzden cihaz ismini aradaım ama orada yazmıyor sadece IP yazıyor.

Sen girmişsindir muhtemelen başkası değildir. Kendi IP adresiniz ile kıyaslayın. Ben Mersin’de yaşıyorum ancak internet testlerinde vs. Antalya veya Hatay falan gözüküyor.

@246675 @erengore
Peki internet bağlantım değişinde yani bir arkadaşın internetine bağlandığımda IP adresim değişiyor mu?

Sen girmişsindir muhtemelen başkası değildir. Kendi IP adresiniz ile kıyaslayın. Ben Mersin'de yaşıyorum ancak internet testlerinde vs. Antalya veya hatay falan gözüküyor.

Wi-Fi ve mobil verideki IP adresleri ile uyuşmuyor ama o an arkadaşın internete falan bağlandıysam IP adresi gene değişik olur mu?

Geri
Yukarı