IP adresini bilen biri ne yapabilir?

MEHM3TEMİR

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
GTA Online oynuyordum, birisi hile açmış, ben de kayıttayım. Banlatacağım seni deyince bana IP falan yazdı, biliyorum, dedi. Tabii ne kadar inanılır bilemem ama bilse, öğrense neler yapabilir?

GTA Online, P2P sistemiyle çalıştığı için hileciler IP adresinizi görebiliyor. IP adresiniz ile de yaklaşık bir konum elde edilebiliyor. Ayrıca çok canı sıkılırsa DDoS ile internetinizi kullanılmaz hâle getirebilir ve IP'nizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Pek de endişelenmenize gerek yok.

GTA Online, P2P sistemiyle çalıştığı için hileciler IP adresinizi görebiliyor. IP adresiniz ile de yaklaşık bir konum elde edilebiliyor. Ayrıca çok canı sıkılırsa DDoS ile internetinizi kullanılmaz hâle getirebilir ve IP'nizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Pek de endişelenmenize gerek yok.

Dostum, endişelenmedim zaten. Çoluk çocuk hileci sadece ne olur bilse bile diye öğrenmek istedim.

GTA Online, P2P sistemiyle çalıştığı için hileciler IP adresinizi görebiliyor. Çok canı sıkılırsa DDoS ile internetinizi kullanılmaz hâle getirebilir ve IP'nizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Pek de endişelenmenize gerek yok.
GTA Online'ın p2p çalıştığını ilk defa sizden duyuyorum. Hangi modda p2p çalışıyor?

Router'ını sıfırla. Bu siteden bile IP adresimiz bulunuyor zaten. Bu kadar büyütülecek bir şey değil, ayrıca o çocuğun sizin yanınıza yolu düşeceğini zerre düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı