IP ile ne yapılabilir?

Bildiğim kadarıyla IP'den açık adres öğrenilmiyor. Bulunduğun ilçe, biraz daha zorlarsan mahalle öğrenilir.

Peki virüs atabilirler mi ya da beni dinleyip izleyebilirler mi? Bir de DDoS geçici bir şey mi yoksa kalıcı mı?
Modeme reset at yeni IP atasın. Eğer statik internet kullanmıyorsanız IP adresiniz değişecektir. İçiniz rahatlar.
Tek sıkıntı bende int. Yok mobil veri kullanıyorum.

Peki virüs atabilirler mi ya da beni dinleyip izleyebilirler mi? Bir de DDoS geçici bir şey mi yoksa kalıcı mı?

Tek sıkıntı bende int. Yok mobil veri kullanıyorum.
Mobil veriyi kapat 10 saniye bekle aç yeni IP atanır.

IP adresinin kayıtlı olduğu yaklaşık konumunuzu görebilirler. IP adresinizi tek başına bilmeleri bir şey yapmayacaktır. Onunla ne yapmayı planladıkları önemli. Açık bir port bulup saldırıda bulunabilirler. Güvenlik duvarınız yine de çoğu şeyi engelleyecektir. Günlük bir kullanıcıysanız önemsemenize çok da gerek yok.

Mesela şu anda benim IP adresimi görebiliyor olman lazım. Buna bağlı olarak üstüne tıkladığında seni siteye yönlendiriyor ve bulunduğum bölgeyi görüyorsunuz.
Hocam IP adresinizden kesin bir konum bulamazlar. Maksimum yaşadığınız ili bulurlar. IP adresleri asla kesin konum göstermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı