IP ile ne yapılabilir?

Ağınız uygunsa size karşı DDoS denemesi yapabilirler. Açık port bulup saldırıda bulunabilirler. Günlük kullanıcı için çoğu kişi bunları denemez. Bunun dışında pek de önemsenecek bir şey yoktur. Ziyaret ettiğiniz tüm siteler, IP adresinizi görebiliyor.

Türkiye'de çoğu ISS dinamik IP hizmeti vermektedir. Modeminizi açıp kapatırsanız IP adresinizi değiştirmiş olursunuz. Korkulacak çok bir şey yok zira tüm siteler sizin IP adresinizi görür.

Ağınız uygunsa size karşı DDoS denemesi yapabilirler. Bunun dışında pek de önemsenecek bir şey yoktur. Ziyaret ettiğiniz tüm siteler, IP adresinizi görebiliyor.

Hayır mesela virüs atabilirler mi, konum bulabilirler mi, dosyalarımı çalabilirler mi, mikrofonudan beni dinleyebilirler mi ya da kameramdan beni izleyebilirler mi?

Ağınız uygunsa size karşı DDoS denemesi yapabilirler. Bunun dışında pek de önemsenecek bir şey yoktur. Ziyaret ettiğiniz tüm siteler, IP adresinizi görebiliyor.
Mesela şu anda benim IP adresimi görebiliyor olman lazım. Buna bağlı olarak üstüne tıkladığında seni siteye yönlendiriyor ve bulunduğum bölgeyi görüyorsunuz.

Hocam konumunu bulabilirler ama çok yüzeysel mesela x şehri y ilçesi/köyü gibi (tabi onların belki başka yöntemleri vardır belki de sokağına kadar bulurlar bilmiyorum.). Onun dışında oturupta hadi bu ip'ye ddos atalım diyeceklerini sanmıyorum.

Geri
Yukarı