IP Logger nedir?

Olayda "hack" denilebilecek bir şey yok.
Verdim IP adresimi zaten. İpsorgu sitesinden de sorgulattım. Ben iskenderun'dayım. Belen gösteriyor.

Siz daha iyi bilirsiniz hocam ama mantıken ıp ile ilgili bir açık çıksa IP adresinden sızamazlar mı?
Ben hacker değilim 16 yaşımdayım yeni başladım cyber Security öğrenmeye. Şu an lamerim. Herkes lamerlikten başlar.

Siz daha iyi bilirsiniz hocam ama mantıken IP ile ilgili bir açık çıksa IP adresinden sızamazlar mı?
Ben hacker değilim 16 yaşımdayım yeni başladım Cyber Security öğrenmeye. Şu an lamer bile değilim.

Ben de hacker değilim ve hocam demene de gerek yok.
Sızma konusu ise, modeme port açmadan veya Hamachi benzeri program kullanmadan başka bir ağdan modeme bağlanamazsınız. Yani ben modemden 8080 portunu (site başka porttan açıldıysa değişebilir) açmadan bilgisayarda bir site barındırıp başka bir ağdan giremem. Bu yüzden açık olsa da sadece ağa bağlı olanlar için diğer ağa bağlı kişi açıkları kullanıp bilgi elde edebilir.
Örnek vermek gerekirse, diyelim ki Windows bir güncelleme yayınladı ve güncelleme yapanlar 9982 diye bir port üzerinden veri gönderip alıyor. Modemin sayfasında 9982 portu açık değilse karşıdaki adam IP adresini ve portunu yazdığında port kapalı olduğu için veri alamaz.
Port açık olsa bile, statik IP olmadığı için modem kapatılıp açıldığında IP değişeceği için statik IP satın almak veya DuckDNS gibi bir programdan yardım almanız gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı