IP Logger'a tıklamak

rak129

Kilopat
Daha fazla  
Bir yayıncının chatine adamın biri geldi link attı, benim de boşluğuma geldi tıkladım. Adamın nicki de küfürlü saçma sapan bir nick, sonra baktım 20 dk sonra hesabı aktif değildi. Artık Twitch banı mı yedi kendi mi sildi bilemiyorum. Bununla ne yapabilirler merak ediyorum. Bir sıkıntı çıkar mı? Ne yapmalıyım?

Edit: Bu arada bir "aylink.co" linkiydi, oradan da BTK tarafından yasaklanmış bir siteye yönlendirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem resetleyin. Türkiye içerisinde IP sistemi iyi çalışmıyordu sanırım. Yani en fazla oturduğunuz şehri, ilçeyi falan görebiliyor diye hatırlıyorum, tabii polis değilse. Yine de bi' Akil hocam ustaca açıklasın :). @24099
Sisteme virüs girme ihtimaline karşı aktif antivirüs kullanıyor musunuz? Malwarebytes ile taratın.

Bir yayıncının chatine adamın biri geldi link attı, benim de boşluğuma geldi tıkladım. Adamın nicki de küfürlü saçma sapan bir nick, sonra baktım 20 dk sonra hesabı aktif değildi. Artık Twitch banı mı yedi kendi mi sildi bilemiyorum. Bununla ne yapabilirler merak ediyorum. Bir sıkıntı çıkar mı? Ne yapmalıyım?
IP’ni ele geçirdi, aman tanrım modemini sıfırlaman lazım!

Modem resetleyin. Türkiye içerisinde IP sistemi iyi çalışmıyordu sanırım. Yani en fazla oturduğunuz şehri, ilçeyi falan görebiliyor diye hatırlıyorum, tabii polis değilse. Yine de bi' Akil hocam ustaca açıklasın :). @24099
Sisteme virüs girme ihtimaline karşı aktif antivirüs kullanıyor musunuz? Malwarebytes ile taratın.
Kaspersky kullanıyorum normalde ama o ara devredışıydı. Artık kötü şansım mı diyeyim bilmiyorum.

Edit: Bu arada bir "aylink.co" linkiydi oradan da BTK tarafından yasaklanmış bir siteye yönlendirdi.

Tuzaklı bir link olabilir, virüslü, yasaklı sitelere yönlendiren bir link olabilir.
Her şey olabilir.
Antivirüsünüz var mı? Eğer bu olay gerçekleştiğinde aktif ise sorun olacağını sanmıyorum, zaten BTK erişimi engellemiş. Bahsedilen site link kısaltma sitesi gibi duruyor ancak bilmiyorum.

Geri
Yukarı