Çözüldü IP üstünden sistem ele geçirilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dnzkctrk2424

Femtopat
Daha fazla  
Anlamadım, normalde böyle şeylere pek inanmam ama bu arkadaş çok yalancı biri değil, sizce gerçek olabilir mi? Bilgim olmadığından soruyorum.

1707950768470.png

1707950821630.png

1707950896777.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teknik olarak böyle bir şey mümkün.
Tabii araya 3. parti bir yazılım gerekiyor.

Doğrudan IP üzerinden bir kişiye arka kapı yapılmadığı sürece erişmek oldukça zordur.
İmkansız değil ama zordur.

Onun dışında 3. parti gizli bir yazılımla saniyeler içerisinde erişim mümkündür.
DC kullanan ben değilim ayrıca yaşımın ne önemi var? Sürekli kendinle çelişip duruyorsun sıkışınca lafları farklı yerlere çekiyorsun 10 sene Linux sistemleriyle 7 sene programlamayla ilgili proje geliştirip okulunu okudum stajını yaptım havalı olmaya çalışsam sana teknik bilgi vermekle uğraşırdım. Ne kadar deli bir insana çatarsan çat bu dediklerinin hiçbirisine 1 günde kaanat getiremezsin.

"Amaçları göz korkutmak, hiçbir şey yapamazlar. Asıl o adamın başı yanar çünkü tehdit etmiş açıkça seni, bana da yaparlardı bunu CS 1.6 zamanlarında, IP'in ile adına kredi çekeceğim derdi, hiçbir zaman çekemedi. Dediğim gibi sadece göz korkutma ve asla özür dileme, küfretmediğin sürece istediğin kadar kötü yorum yazıp eleştirebilirsin" IP ile bir şey yapılamayacağını kendin belirtmişsin.

Burada kim haklı? "18 yaşındasın"

Açık lisede zorunlu kaç ders var? "açık lise 9. sınıf"

Herhalde 3 sene üst üste sınıfta kaldın, 3 sene geçmi başladın ya da ben seneler öncesi sistemi hatırlamıyorum? CS 1.6 zamanları diyor bir de vay be kıza bak neredeyse 10 - 12 senedir oyun oynuyor demek ki hem çok teknik hem çok çekici 1 günde aşık ediyor kendine insanları bazen teknik bilgileri unutuyor ama olsun.

Sürekli bu tarz gönderiler atıyorsun zaten annen seni durup dururken dövüyordu en son bağırıp 🤣

Hocam helal olsun vallahi, ifşalamışsınız yalancının tekini tebrik ederim.

Haklısınız hocam oda benim hatam olsun.

Hocam bunu forumdan banlatabilir miyiz? Yalan yanlış konular açıp gerçekten çözüme ihtiyacı olan insanların önüne geçiyor.

Eki Görüntüle 2116672

Hayır sadece IP'den mümkün olsa bi kere ortalıkta güvenli web site kalmaz. Bu da technopat'ı hostlayan sunucunun ip adresi; 104.26.14.194.
Cloudflare CDN IP'sini Technopat IP'si sanıyor olmazsın değil mi? :)

Tek başına IP ile mümkün? Tek başına? CGNAT'ı hesaba katmıyorsunuz sanırım? Tek başına IP'den bir şey yapabileceğine inanan varsa vereyim IP adresimi denesin. Öyle bir şey mümkün olsaydı kimse Root kitleri yedirmek için uğraşmaz.
CGNAT kullanan IP bloğunda çoğu port engelli olduğu için risk düşük ama hedef kitle çok daha büyüktür. Başarılı olursa 1 kişiye değil ayı IP'de yer alan çoğu kullanıcıya erişim sağlanabilir. Bu arada modemlerinizde yer alan Firewall'ın çok dandik olduğunu da bilmeniz lazım. Bu dandiklik tabii ki Custom FW ve özel konfigürasyonlarla iyileştirilebilir ama o cihazlardaki işlemcilerin bu yükü kaldırabilecek bir yüksek işlem kapasitesi yok.

Cloudflare CDN IP'sini Technopat IP'si sanıyor olmazsın değil mi?
Fark etmez, CDN IP'si veya başka bir şey. Sonuç olarak header infoyla beni Technopat'a yönlendiren IP adresi bu. Sonuç olarak ortada bir sunucu söz konusu mu? Evet. Bu IP adresi herkese açık mı? Evet.

IP adresinden elde edebildiğin bilgi o kadar sınırlı ki, neyle erişim sağlayacaksın? Ne deneyeceksin? Hadi buldun benim port numaramı diyelim, varsayalım, denemekte serbestsin. Sadece IP adresinden yapılabilecek saldırı sayısı aşırı sınırlı. Bu kadar iddialı olan birileri varsa denemekte özgür, şikayetçi olmayacağım merak etmeyin. Bir web sitesine bile bağlandığınızda IP adresinizin bilgisi iletiliyor o sayfaya. Sürekli VPN kullanan birileri değilseniz, girdiğiniz her sitede IP'niz var zaten.

Bu arada modemlerinizde yer alan Firewall'ın çok dandik olduğunu da bilmeniz lazım. Bu dandiklik tabii ki Custom FW ve özel konfigürasyonlarla iyileştirilebilir ama o cihazlardaki işlemcilerin bu yükü kaldırabilecek bir yüksek işlem kapasitesi yok.
Local attacklar için geçerli. :D Over the network attack denemekte özgürsün. Over the network attacklarda benim modemime gelene kadar aşman gereken şeyler var. Aşınca haber edersin. Hatta dur ara IP'lerin bir kısmını da vereyim de kolay olsun sana. Google'a çıkarken bak aşağıdaki adreslerden geçiyorum. Atabiliyorsan at takip, sonra ulaş bana. :D

1708249081566.png

DDoS attack dışında bir şey yapabilirsen haber ver. Hatta şey dene, internet aktivitelerimi takip etmeyi dene. PC'me girmeye çalışmak zor olur. Bunu yap yeter Yasin. :D

Elektriklerim gitti geldi, yeni IP; 95.70.233.10 . Benim portumu bulmayı deneyebilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı