iPad 10. nesil tuhaf şekilde ısınıyor

Furkan Tirrun

Hectopat
Cihazımı yaklaşık 6 aydır, "light" diyebileceğimiz türden sakin ve sağlıklı bir biçimde kullanıyorum. Bataryasını %20'nin altına düşmeden şarj etmeye özen gösteriyor, çarpmamaya dikkat ediyorum, vb.

Şehir dışında olduğum için cihazımı 3 gün boyunca hiç kullanmadım. Cihazı tekrar elime aldığımda (bu hafta salı) kısa bir süre sonra ısınmaya başladığını fark ettim ve bataryasının daha hızlı tükenmeye başladığını düşündüm. Bir test yapmaya karar verdim; tam parlaklıkta YouTube'da Bluetooth kulaklık takılı şekilde video izledim ve %1 şarjın 3.5-4 dakika arasında dayandığını tespit ettim. Geçmişte ne kadar pil harcadığını tam olarak hatırlamadığım için aynı cihazın sizde nasıl performans gösterdiğini öğrenmek istiyorum. Bu cihazın bu kadar kötü performans göstermediğini düşünüyorum ama yanılabileceğimi de biliyorum. Isınma konusunda ise yanılmadığıma eminim. Cihaz, 30-40 dakika sonra önden ve arkadan tutuşunu bozacak kadar ısınıyor. Isınma homojen bir şekilde gerçekleşiyor. Acaba sorun ekranla ilgili olabilir mi diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya sağlığı için arada tam bitirip doldurmanı öneririm. Isınma problemi ise programdan programa değişiyor. Bende iPad Pro M.2 cihaz mevcut. Benim bir ara Notability uygulamasında ısındığına şahit oldum. Sonra o da kesildi. Yazılım vs her faktör etki edebiliyor bu IPad'lere. Bataryaya gelecek olursak da 3U Tools adında bir yazılım mevcut. Onu PC'ye kuruyorsun. Daha sonra tableti cihaza bağlıyorsun batarya döngünü gösteren bir ekran mevcut. Detaylar kısmında. Oradan batarya döngün şayet fazlaca kullanımda ise ve hatta batarya sağlığın % 90 civarında ise bu yaşadıkların normal olabilir. Biraz cihazın ve kullanım şeklin yazılım vs ile alakalı bir durum bu bahsettiğin. Bu yüzden net bir şey dilememekte beraber en mantıklı önerim budur sana.

Batarya sağlığı için arada tam bitirip doldurmanı öneririm. Isınma problemi ise programdan programa değişiyor. Bende iPad Pro M.2 cihaz mevcut. Benim bir ara Notability uygulamasında ısındığına şahit oldum. Sonra o da kesildi. Yazılım vs her faktör etki edebiliyor bu IPad'lere. Bataryaya gelecek olursak da 3U Tools adında bir yazılım mevcut. Onu PC'ye kuruyorsun. Daha sonra tableti cihaza bağlıyorsun batarya döngünü gösteren bir ekran mevcut. Detaylar kısmında. Oradan batarya döngün şayet fazlaca kullanımda ise ve hatta batarya sağlığın % 90 civarında ise bu yaşadıkların normal olabilir. Biraz cihazın ve kullanım şeklin yazılım vs ile alakalı bir durum bu bahsettiğin. Bu yüzden net bir şey dilememekte beraber en mantıklı önerim budur sana.
Teşekkür ederim hocam 👌🏻

Yeni konular

Geri
Yukarı