iPad 10. Nesil vs Samsung Galaxy Tab S9

JustEcinMan

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller, ben yüksek ihtimalle bir tıp fakültesine yerleşeceğim ve bu yüzden tablet bakıyorum. Normalde iPad alacaktım fakat Samsung 1-2 gün önce yeni tabletlerini tanıttı ve benim çok hoşuma gitti. Gerek Dynamic AMOLED ekran gerek kampanyaları, her şey çok mantıklı geldi ve kafamı karıştırdı. Samsung'un kampanyasıyla beraber tableti Full paket (klavye+kalem+klavyede mouse pad var) kullanabiliyorum. Ama iPad de Samsung'a göre daha uzun ömürlü olur gibi geliyor. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-28 160654.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-28 160654.png
    84,9 KB · Görüntüleme: 196
  • Ekran görüntüsü 2023-07-28 160718.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-28 160718.png
    57,2 KB · Görüntüleme: 155
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi sosyaller, ben yüksek ihtimalle bir tıp fakültesine yerleşeceğim ve bu yüzden tablet bakıyorum. Normalde iPad alacaktım fakat Samsung 1-2 gün önce yeni tabletlerini tanıttı ve benim çok hoşuma gitti. Gerek dynamic AMOLED ekran gerek kampanyaları, her şey çok mantıklı geldi ve kafamı karıştırdı. Samsung'un kampanyasıyla beraber tableti Full paket (klavye+kalem+klavyede mouse pad var) kullanabiliyorum. Ama iPad de Samsung'a göre daha uzun ömürlü olur gibi geliyor. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Samsung'un tabletleri de genelde uzun süreli olur. Zamanında aldığım Tab 3 Lite hala dayanıyor tık demedi hangi işletim sistemine alışkınsanız onu alın derim. Tercih size kalmış.

Samsung'un tabletleri de genelde uzun süreli olur. Zamanında aldığım Tab 3 Lite hala dayanıyor tık demedi hangi işletim sistemine alışkınsanız onu alın derim. Tercih size kalmış.
Şu ana kadar hep Android kullandım. Şu an kullandığım telefon da Samsung marka olduğu için ona daha sıcak bakıyorum, bir nevi küçük bir ekosistem oluşturmuş olacağım Samsung tablet alırsam. Klavyede Türkçe karakterler var mı yok mu bir öğrensem kararımı kesinleştireceğim aslında. Satış uzmanına yazdım onlar da bilmiyor. 😆 Geri döneceklerini söylediler onları bekliyorum. Döndükleri an buraya da eklerim.

Apple şu ana kadar hep ürününün arkasında durduğu için ve direkt desteğini kesmeyeceğini bildiğim için kafamı karıştırıyor. Fikriniz için çok teşekkür ederim hocam.

Forumda direk ipad diyecek hatta ipad dahi kullanmayan bir gurup var.Fan boylar.

Kesinlikle Samsung şüphesiz.
Ama almışken 12 ram olanı alın.

Şu ana kadar hep Android kullandım. Şu an kullandığım telefon da Samsung marka olduğu için ona daha sıcak bakıyorum, bir nevi küçük bir ekosistem oluşturmuş olacağım Samsung tablet alırsam. Klavyede Türkçe karakterler var mı yok mu bir öğrensem kararımı kesinleştireceğim aslında. Satış uzmanına yazdım onlar da bilmiyor. 😆 geri döneceklerini söylediler onları bekliyorum. Döndükleri an buraya da eklerim.

Apple şu ana kadar hep ürününün arkasında durduğu için ve direkt desteğini kesmeyeceğini bildiğim için kafamı karıştırıyor. Fikriniz için çok teşekkür ederim hocam.

O zaman Samsung'tan devam. Şimdiden hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. İyi sosyaller :)

Forumda direk ipad diyecek hatta ipad dahi kullanmayan bir gurup var.Fan boylar.

Kesinlikle Samsung şüphesiz.
Ama almışken 12 ram olanı alın.
Zaten şu an ön siparişte sadece 256/12GB olan modeli alabiliyoruz ki zaten ben de onu alacaktım. Teşekkür ederim fikriniz için. iPad'i neden almayayım sizce? Herhangi bir dezavantajı var mı?

O zaman Samsung'tan devam. Şimdiden hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. İyi sosyaller :)
Teşekkür ederim 🙂

Zaten şu an ön siparişte sadece 256/12GB olan modeli alabiliyoruz ki zaten ben de onu alacaktım. Teşekkür ederim fikriniz için. IPad'i neden almayayım sizce? Herhangi bir dezavantajı var mı?

Teşekkür ederim 🙂

Samsung kullandığınızı söylemişsiniz IPad'e yani iOS, iPadOS işletim sistemine alışmanız fazlasıyla zor olacaktır. Bunun için Samsung'tan devam edin. Zaten özellik, donanım açısından kesinlikle Samsung denilebilir. iPad 10. nesilden kesinlikle iyidir söylediğiniz cihaz.

Samsung kullandığınızı söylemişsiniz IPad'e yani iOS, iPadOS işletim sistemine alışmanız fazlasıyla zor olacaktır. Bunun için Samsung'tan devam edin. Zaten özellik, donanım açısından kesinlikle Samsung denilebilir. iPad 10. nesilden kesinlikle iyidir söylediğiniz cihaz.
Evet Samsung'a çok alışığım, Samsung alacağım kesinleşti gibi o zaman. Peki ikisi bir arada, dokunmatik ekrana ve kaleme sahip laptoplar ne kadar mantıklı? O kadar para vermeye değer mi sizce? Şunun gibi.

Dün fiyatı 30000TL idi, bu gün fiyatı artmış 🙃

Evet Samsung'a çok alışığım, Samsung alacağım kesinleşti gibi o zaman. Peki ikisi bir arada, dokunmatik ekrana ve kaleme sahip laptoplar ne kadar mantıklı? O kadar para vermeye değer mi sizce? Şunun gibi.

Dün fiyatı 30000TL idi, bugün fiyatı artmış 🙃

Nedense dokunmatik ekran ve kaleme sahip olan laptoplar benim içime sinmiyor. Onun yerine direkt dokunmatik olmayan dizüstü laptopları tercih ederim.

Nedense dokunmatik ekran ve kaleme sahip olan laptoplar benim içime sinmiyor. Onun yerine direkt dokunmatik olmayan dizüstü laptopları tercih ederim.
Bana da açıkçası çok mantıklı gelmiyor. Benim amacım not almak olduğu için aslında bu tür bir laptop bakmıştım. Hem bilgisayar hem tablet aradan çıkmış olur gibi geldi. Ama fiyatı uçmuş, önceden alınabilir olsa bile şuan bu fiyat mantıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı