iPad 7 128GB vs iPad 8 32GB

Amiral gemisi üretmeyen markalardan ürün almayın. iPad ya da Tab serisi almamak hata. Attığınız linkteki ürünleri 10 yaşından küçük bireylere bile hitap edemez hale geldi.

Arkadaşımın bir iPad 2. nesili var. Günlük işlerde hala kullanıyor. Sorsan ne zaman aldın diye kucağımda bu vardı dünyaya öyle geldim der.

Amiral gemisi üretmeyen markalardan ürün almayın. IPad'ya da Tab serisi almamak hata. Attığınız linkteki ürünleri 10 yaşından küçük bireylere bile hitap edemez hale geldi.

Hocam tamamda neden? Şu özelliği kötü falan gibi gerçek bir eleştiri bekliyorum sizden. Sırf eleştirmek için eleştirmeyin.
Neden 10 yaşından küçük çocuklara bile hitap edemesin? Neden? Hangi özelliği kötü?
İşlemci her oyunu oynatacak güçte. Ekran çok iyi. Hoparlörler iyi. Kamera tabletlere kıyasla iyi.

Son düzenleme:
Geleceğe dönük değil?
Hocam tamamda neden? Şu özelliği kötü falan gibi gerçek bir eleştiri bekliyorum sizden. Sırf eleştirmek için eleştirmeyin.
Neden 10 yaşından küçük çocuklara bile hitap edemesin? Neden? Hangi özelliği kötü?

Zamanında arkadaşla telefon aldık o zamanın amiral gemilerini aldık ben S9+ aldım o Huawei'den bir cihaz aldı hani hatırlamıyorum bile. Sonuç o 3 telefon değiştirdi ben ise üzerinde çizik bulana telefonumu hediye ederim.

Onlar telefon bunlar tablet demeyelim SIM kart takılamayan 7inch üzeri telefonlar işte.

İşlemciler her oyunu oynatacak güçte. Ekranlar çok iyi. Hoparlörler iyi. Kameralar tabletlere kıyasla iyi.

Direk Android olmaları bile başlı başına bir sorun. Hangi Android tablet 6 yıl güncelleme desteği aldı? Hangi Android tablet 5 yıl sonra hala 7 saat ekran süresi verebiliyor? Hangi Android tablet hala ilk günkü kadar hızlı ve akıcı? Cevap basit; hiçbiri tabii ki de. Tablet konusunda iPad vardır ve iPad vardır. O kadardır.

Hangi Android tablet 6 yıl güncelleme desteği aldı?
Şimdi bu çok ayıp. Ayıp çünkü Android cihazlar IOS cihazlar gibi yarım çıkmıyor. Cihaz ha Android 8 ha Android 10 aradaki farkı kimse anlayamaz neden kutudan çıktığında cihazda ne varsa hala o var. Şarj yüzdesini görebilelim diye güncelleme yapmaya gerek yoktu, ben kilit ekranımı 5 yıldır istediğim gibi değiştiriyorum siz geçen sene bunu güncelleme olarak aldınız. Güncelleme alıyor alıyorda tamamlanmıyor.

Şimdi bu çok ayıp. Ayıp çünkü Android cihazlar iOS cihazlar gibi yarım çıkmıyor. Cihaz ha Android 8 ha Android 10 aradaki farkı kimse anlayamaz neden kutudan çıktığında cihazda ne varsa hala o var. Şarj yüzdesini görebilelim diye güncelleme yapmaya gerek yoktu, ben kilit ekranımı 5 yıldır istediğim gibi değiştiriyorum siz geçen sene bunu güncelleme olarak aldınız. Güncelleme alıyor alıyorda tamamlanmıyor.

Siz tableti kilit ekranı değiştirmek için mi alıyorsunuz? MacBook ve iPad alan insan neden alıyor? Stabilite, uzun ekran süresi, konforlu bir arayüz ve kalite. MacBook ve iPad bir yatırımdır, bunları alan insanlar ben 3 sene sonra değiştirsem ya da yarına çıkar mı bu diye düşünmez. 2018'den yana aktif 6. nesil iPad kullanıyorum ve tablet konusu kırmızı çizgimdir. Benim için tablet = IPad'dir ve bu fikirde olan insan sayısını, tablet pazar payındaki iPad dominasyonu ile görebilirsiniz.

Ekstra olarak siz Android yükseltme ihtiyacı duymuyorsunuz çünkü diğer sürümde olabilecek şeylerden korkuyorsunuz; yavaşlar, ekran sürem azalır gibi. Ama iPadOS da öyle bir durum mevcut değil.

Zamanında arkadaşla telefon aldık o zamanın amiral gemilerini aldık ben S9+ aldım o Huawei'den bir cihaz aldı hani hatırlamıyorum bile.
Sonuç o 3 telefon değiştirdi ben ise üzerinde çizik bulana telefonumu hediye ederim.

Hocam siz amiral gemisi aldığınız için hala değiştirmediniz ve memnunsunuz. Arkadaşınız çok yüksek ihtimal P20 Lite veya Mate 20 Lite gibi saçma sapan kirin 710 işlemcili bir cihaz almıştır.
O yıl çıkan amiral gemisi yani s9+ cihazının dengi Huawei Mate 20 Pro. Şu an Mate 20 Pro'dan şikayetçi olan yok.

Direk Android olmaları bile başlı başına bir sorun. Hangi Android tablet 6 yıl güncelleme desteği aldı? Hangi Android tablet 5 yıl sonra hala 7 saat ekran süresi verebiliyor?

Hocam ekranı, işlemcisi, hoparlörü iyi bir cihaz güncelleme almasada olur.
Sahi güncelleme alması size ne katıyor? Hala uygulamaların %90'ı Android 5le bile sorunsuz çalışıyor.

Hangi Android tablet hala ilk günkü kadar hızlı ve akıcı? Cevap basit; hiçbiri tabii ki de.

Hocam Mi pad 5 UFS 3.1 depolama birimiyle tabletlerde türünün ilk örneklerinden.
Bu kadar önyargılı yaklaştığınızdan UFS ne demek onu bile bilmediğinizi düşünüyorum.
Referans olması açısından POCO F2 PRO örneğini verelim. Cihaz neredeyse 3. senesine giriyor. Hala ilk günkü gibi akıcı. Sebebi UFS 3.1 depolama birimi olması.
Önyargıları kırmak biraz uzun sürecek anlaşılan.

Son düzenleme:
MacBook özellikler(her yıl):
16 Saat Ekran Süresi(Not Defteri İle Test Edilmiştir)
06 Saat Ekran Süresi(Video İle Test Edilmiştir)
16 Saat Ekran Süresi(Ayarlarda Test Edilmiştir)
10 Saat Ekran Süresi(Gmail İle Test Edilmiştir)
16 Saat Ekran Süresi(Paint İle Test Edilmiştir)

Yani tek işi ekranı açılıyor ve şarjı bitmemiş :D. Geçen sene 2000 liraya aldığım ACER Notebook aynı işi görüyor üstüne N4020 ile photoshop açıyor :D.

Bu kadar ön yargılı yaklaştığınızdan ufs ne demek onu bile bilmiyorsunuz diye düşünüyorum.

Ufs ne olduğunu bilmiyorum yıllardır telefonlarda mevcut zaten sürüm sürüm fakat siz bunun arkasına neden sığınıyorsunuz? Tabletler PC gibi sürekli depolama birimi takıp dosya kopyala yapıştır mı yapıyorsunuz?

MacBook özellikler(her yıl):
16 saat ekran süresi(not defteri ile test edilmiştir)
06 saat ekran süresi(video ile test edilmiştir)
16 saat ekran süresi(ayarlarda test edilmiştir)
10 saat ekran süresi(Gmail ile test edilmiştir)
16 saat ekran süresi(paint ile test edilmiştir)

Yani tek işi ekranı açılıyor ve şarjı bitmemiş :D. Geçen sene 2000 liraya aldığım Acer notebook aynı işi görüyor üstüne N4020 ile Photoshop açıyor :D.

Geçen sene aldığınız Acer şarjı takılı değilken uygulama geliştirme ve test etme yapabiliyor mu veya şarjı takılı değilken performans gerektiren ne yapabiliyor mesela?

Ufs ne olduğunu bilmiyorum yıllardır telefonlarda mevcut zaten sürüm sürüm fakat siz bunun arkasına neden sığınıyorsunuz?

Bunun arkasına sığınmak değil ben size bir şeyleri açıklamaya çalışıyorum. Siz diyorsunuz ya ilk günkü kadar akıcı değil Android'ler diye. Bende bunun yeni depolama birimiyle çözüldüğünü söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı