iPad 8. Nesil 32 GB +200 GB iCloud vs 128 GB+50 GB iCloud

Geçmişte iPad Air 16 GB ile çok çektim. Apple tablet ve telefonların en büyük handikaplarından biri bellek kartıyla kapasitesinin arttırılamaması. Cihazın depolama kapasitesi yetmeyince, internet bulut çözümleri her zaman işinizi görmüyor. Bunun için üretilmiş harici kapasite artırım çözümleri de emsallerine göre çok pahalı. Ayrıca tüm ihtiyacını çözmekten uzak. Harici bellek takılıyken şarj yapamama gibi sıkıntıları, zor zamanlarda sizi bunaltıyor. Randımanı düşük. Apple'ın tüm orijinal ve üçüncü parti aksesuarları fahiş pahalı. O da cabası. O yüzden kapasite seçimini en başta yapıp, sonradan üzülmeyin. İpad için minimum kapasite 128 GB olmalı. Android tarafında arttırılabilir dahili çözümler olduğu için 32 GB bile kurtabilir. Ama iPad'te durum böyle değil.

Bence İpad almak yerine 2 in 1 laptoplara bakmalısın. Hem bir bilgisayarın hem samsung cihaz falan kullanıyorsan dex ile tabletin de olur.
Konu sahibinin bütçesini tam olarak bilmiyoruz fakat iPad alacağı bütçeye çok kaliteli bir 2in1 cihaz bulabileceğini sanmam. Şu bakımdan kaliteden bahsediyorum; tablet dünyasında bana kalırsa en prestijli ve kalite bakımından üst seviye olan tabletler Apple'ındır, dolayısıyla kullanıcı tablet almayı düşünüyorsa en mantıklı yatırım iPad'dir. Fakat iş 2in1'a girerse karışır. O yüzden muhtemelen konu sahibi de iPad alıp yoluna bakmayı tercih edecektir diye düşünüyorum.

Hocam dahili depolama her zaman daha avantajlıdır.
Apple ürünleri kullanan biri olarak söylüyorum iCloud alanınız boş olsa dahi sistem dolduğu için çoğu uygulama problem yaratıyor.
Tavsiyem 128 iPad almanız yönünde.

Geri
Yukarı