iPad 8. nesil mi Samsung Tab S6 Lite mı?

Apple ürünlerinin fanı birisi hiç olmadım. Hiçbir telefonunu bilgisayarını da almadım. (Fiyatlarına değmediğini düşündüğümden.) Ancak tablet konusunda Apple, rakiplerinden hayli önde. Performans olarak da, destek olarak da.

iPad 8, iPhone XS telefonunun işlemcisi olan Apple A12 kullanıyor. S6 Lite ise yanlışım yoksa orta segment telefonu olan A50'nin işlemcisi Exynos 9611 kullanıyor.

Haklısınız ama klavyesi ile Samsung Dex'i bayağı sevdim, kararsızım.

Klavyeyi başka marka seçebilirsiniz bence Logitech üretiyordu bir ara Apple için onlarada bakabilirsiniz.
Mouse ise OTG kablosu ile kablosuz mouselarından alabilirsiniz 1200 DPI Logitech'in kalem olayında Apple pencil daha kaliteli.

iPad 8 alma eğer bütçen varsa Air'i tercih et ve kullanım sürene + 2-3 yıl daha ekle. Hem büyük ekran(1inch ama olsun :) ) hem de dünyanın en güçlü tablet işlemcisini kullan (kendi segmentinde). Çizim düşünüyorsun Air'a tam lamine cam da eklenmiş. Sağlamlık konusunda üzeceğini sanmıyorum.

iPad 8. nesil alırsam sadece kalem alabilirim klavye almak isterdim ama touchpadi yok, iPad Air 4. nesil + kalem + klavye de yaklaşık 8 bin TL oluyor. Bu durumu görünce Android tarafına bakmak istedim ve Tab S6 Lite'ı gördüm, kutusundan kalem çıkıyor zaten, bir de ek olarak kılıf alırsam tam 4000 TL oluyor yani bir iPad 8. nesil + Apple Pencil'a eşit. Sizce Tab S6 Lite + touchpadli klavye mi yoksa iPad 8. nesil + Apple pencil mı?

Bence Tab S6 Lite ama sormak istedim. 😅

Android tablet pişmanlıktır. iPad'daki akıcılığı başka yerde bulamazsın. Mümkünse iPad.

Yeni konular

Geri
Yukarı