iPad 8.nesil vs. iPad Air 4

Adnanmhc50

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar; tablet alacağım, başlıkta olduğu gibi arada kaldım. Ben dizi falan izleyeceğim ve oyun oynayacağım. Bunu için Air daha mantıklı gibi ama arada fiyat farkı var, bilemedim size sordum ama ileride Air için Apple Pen 2 almayı düşünüyorum. Dediğim gibi, büyük ihtimalle Air alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
8.nesil iPad 2018 çıkışlı A12 Bionic işlemci kullanıyor kasa önceki iPad nesli ile aynı. Eğer günlük kullanım içinse daha idealdir. Kasa veya ekran değişmediği için ekran tipi, çözünürlüğü, piksel yoğunlukları aynı.

4.nesil iPad Air ise günümüz işlemcileriden A14 Bionic kullanıyor ve oldukça güçlü. Ekran olarak iPad Pro ile neredeyse aynı. Çizim veya sunum için kullanılabilir. Ama geniş ekranda film izlemek daha güzel olur.

Benim tavsiyem iPad 8 almanız ama bütçeniz yetiyorsa iPad Air 4'de güzel bir seçenek.

Son düzenleme:
8.nesil iPad 2018 çıkışlı A12 Bionic işlemci kullanıyor kasa önceki iPad nesli ile aynı. Eğer günlük kullanım içinse daha idealdir.

4.nesil iPad Air ise günümüz işlemcileriden A14 Bionic kullanıyor ve oldukça güçlü. Ekran olarak iPad Pro ile neredeyse aynı. Çizim veya sunum için kullanılabilir.

Benim tavsiyem iPad 8 almanız ama bütçeniz yetiyorsa iPad Air 4'de güzel bir seçenek.
Bu mesaj bütün konuya yeter ancak istekleriniz doğrultusunda iPad 7 de yeterli sanki.

8.nesil iPad 2018 çıkışlı A12 Bionic işlemci kullanıyor kasa önceki iPad nesli ile aynı. Eğer günlük kullanım içinse daha idealdir. Kasa veya ekran değişmediği için ekran tipi, çözünürlüğü, piksel yoğunlukları aynı.

4.nesil iPad Air ise günümüz işlemcileriden A14 Bionic kullanıyor ve oldukça güçlü. Ekran olarak iPad Pro ile neredeyse aynı. Çizim veya sunum için kullanılabilir. Ama geniş ekranda film izlemek daha güzel olur.

Hocam gayet güzel özetlemiş. Ben de bir şeyler ekleyeyeyim bari. İpad Air 4'ün artıları:
1-Çok daha şık bir cihaz.(kişiden kişiye değişir ama)
2-%40 kadar daha güçlü bir işlemci.(grafik birim de %20 kadar daha iyi yanlış hatırlamıyorsam)
3- Liquid Retina ekran.
4-Apple pencıl 2 ile uyumlu olması.
5- Parmak izi okuyucusunun ekranun üstünde olması. Böylece ekran/gövde oranı artıyor.
6-Daha iyi bir kamera.
7-USB-C olması. Bence büyük bir artı.
8-True tone ekran.(True Tone teknolojisi sayesinde ekranların değişen ortam şartlarına göre parlaklık ve renk değerlerinin aktif olarak değişmesi sağlanır. Bu şekilde güç tasarrufu da sağlanıyor.)
9-4K 60FPS video kaydı.
Son olarak bütçeniz kısıtlıysa İpad 8. nesil de gayet iyi bir cihaz tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı