iPad 8'de iPhone aramaları yok

Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4 GB DDR3 GeForce GT 240M Core 2 Duo P7370 İpad 8
Meslek
Sporcu (taekwondo)
Merhaba görseldede gördüğünüz gibi böyle bir hata alıyorum iPad'im ile arama yapmak istiyorum easycall ile arama yapıyorum. Çözümü nedir?

86279EB2-1713-4412-BB46-B5928390E388.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümü basit aslında. Böyle uyarı veriyor ama genelde iPhone'da ilgili ayarların yapılmamasından kaynaklı oluyor. İki cihazı aynı Wi-Fi ağına bağlamanız lazım aynı Wi-Fi ağına bağlı olmadan çalışmaz. Eğer bağlıysa iPhone'da ben şu şekilde çözdüm. Ayarlar > Hücresel > Diğerlerinde Aramalar > Diğer Aygıtlarda Aramalar kısmını aktif edip 2. kısımda hangi cihazlardan arama almak istediğinizi seçerseniz düzelir. iPad üzerinden bir ayar yapmanıza gerek yok. iPhone'da bu ayarı açın yeter. Eğer FaceTime ve iCloud hesaplarınız farklıysa yine çalışmaz. İki cihazda da aynı Apple hesabı açık olmalı.

Sorun yazıyor işte iCloud ile FaceTime hesapları farklı olduğu için arama yapamıyor. İkisini de aynı hesaba bağlayın ayarlardan sorun çözülsün.

O işlem nasıl yapılıyor ayarlardan mı?

Çözümü basit aslında. Böyle uyarı veriyor ama genelde IPhone'da ilgili ayarların yapılmamasından kaynaklı oluyor. İki cihazı aynı Wi-Fi ağına bağlamanız lazım aynı Wi-Fi ağına bağlı olmadan çalışmaz. Eğer bağlıysa IPhone'da ben şu şekilde çözdüm. Ayarlar > hücresel > diğerlerinde aramalar > diğer aygıtlarda aramalar kısmını aktif edip 2. kısımda hangi cihazlardan arama almak istediğinizi seçerseniz düzelir. iPad üzerinden bir ayar yapmanıza gerek yok. IPhone'da bu ayarı açın yeter.

Not edeyim IPad'im de celluar özelliği yok sadece Wi-Fi 128 GB.

O işlem nasıl yapılıyor ayarlardan mı?

Not edeyim IPad'im de celluar özelliği yok sadece Wi-Fi 128 GB.
Tamam iPhone'unuz üzerinden söylediğim ayarları açın. Ardından iki cihazda da aynı iCloud hesabı mı açık cihazlarda onu kontrol edin. Sorun düzelir. iPadde Celluar olmasa da çalışması gerekiyor.

Tamam IPhone'unuz üzerinden söylediğim ayarları açın. Ardından iki cihazda da aynı iCloud hesabı mı açık cihazlarda onu kontrol edin. Sorun düzelir. IPad'de celluar olmasa da çalışması gerekiyor.

Diğer cihaz Android o nasıl olacak.

Ve başka bir telefon bana ait değil ben her numaraya arama yapmak istiyorum.

Diğer cihaz Android o nasıl olacak.

Ve başka bir telefon bana ait değil ben her numaraya arama yapmak istiyorum.
Maalesef Android ile çalışmaz. Bir iPhone olsaydı şartları ve ayarları yapılınca kullanılabilir fakat hem cihaz iPhone değil hem de telefon sizin değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı