iPad 9. nesil vs Tab S9 FE

Grafien

Zeptopat
Daha fazla  
Güncel konuları okudum fakat hala ihtiyacım olan bilgiye sahip bir konu bulamadım, ben üniversite ye geçeceğim az kaldı güzel sanatlara hazırlanıyorum. Günlük hayattada çizim çok yapıyorum kağıda çok eskiz atıyorum. Bunun yanında notta tutuyorum derslere çalışırken fakat dijitale geçmek istiyorum artık. İşlemci açısından geri kalsada araştırmalarıma göre S9 FE daha önde hem kaleminin yanında gelmesi açısından hem boyutu ve çerçevesi tasarımı vs. ama kafamı karıştıran kalemleri oldu. Deneyimli olan arkadaşlar arasında, çizim için S9 FE ve S Pen mi? Eski olan iPad 9.nesil ve Apple Pencil mı? Bütçem ikisine yetiyor maalesef şimdiden onları da belirtiyim. Diyelim ki iPad aldım çok eski olması beni sıkıntıya sokar mı?

Güncel konuları okudum fakat hala ihtiyacım olan bilgiye sahip bir konu bulamadım, ben üniversite ye geçeceğim az kaldı güzel sanatlara hazırlanıyorum. Günlük hayattada çizim çok yapıyorum kağıda çok eskiz atıyorum. Bunun yanında notta tutuyorum derslere çalışırken fakat dijitale geçmek istiyorum artık. İşlemci açısından geri kalsada araştırmalarıma göre S9 FE daha önde hem kaleminin yanında gelmesi açısından hem boyutu ve çerçevesi tasarımı vs. ama kafamı karıştıran kalemleri oldu. Deneyimli olan arkadaşlar arasında, çizim için S9 FE ve S Pen mi? Eski olan iPad 9.nesil ve Apple Pencil mı? Bütçem ikisine yetiyor maalesef şimdiden onları da belirtiyim. Diyelim ki iPad aldım çok eski olması beni sıkıntıya sokar mı?
Ben şahsen güncel olan Samsung'u tercih ederdim. Kalemi de gayet iyi.

Ben iPad öneriyorum. Sizi daha uzun süre götürür, daha akıcı bir tablet, Android tabanlı cihazlara göre. Ayrıca biraz bütçenizi arttırıp 128 veya 256 GB alırsanız en az 4-5 sene rahat götürür.

Merhaba, yapacağınız işin kalitesine göre değişir. S9 FE çok daha yeni nesil bir cihaz evet ama kalem ve çizim konusunda Apple ekosistemi çok daha iyi. Eğer sadece benim işim çizim diyorsanız o zaman iPad+Apple Pencil ikilisi daha iyi olacaktır. Ben S7 FE+S Pen ikilisini kullanıyordum daha sonra iPad mini+Apple Pencil 2. nesil kombinasyonuna geçtim. Çizim olarak hassasiyet, basınç ve algılama konusunda kesinlikle büyük fark var.

S9 FE daha guncel bir urun ama SoC gucu olarak iPad 9 daha iyi. Bunun disinda S9 FE'nin ekrani 90 Hz iken iPad 9 60 Hz, iPad 9 tuslu olmasi ve ekran govde orani olarak kotu olmasi sebebiyle kulustur bir tasarima sahip, S9 FE ise daha modern bir tasarima sahip. iPad 9 icin 1. nesil kalem gerekiyor bu arada.

Sahsen tasariminin kalin cerceveli olmasi rahatsiz etmiyorsa iPad 9 oneririm.

Ben iPad öneriyorum. Sizi daha uzun süre götürür, daha akıcı bir tablet, Android tabanlı cihazlara göre. Ayrıca biraz bütçenizi arttırıp 128 veya 256 GB alırsanız en az 4-5 sene rahat götürür.

9. nesil için eski olmasından dolayı korkularım var, güncelleme desteği vs. muhabbeti siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? ve tabikide ram konusunda

S9 FE daha guncel bir ürün ama SoC gucu olarak iPad 9 daha iyi. Bunun disinda S9 FE'nin ekrani 90 Hz iken iPad 9 60 Hz, iPad 9 tuslu olmasi ve ekran govde orani olarak kotu olmasi sebebiyle kulustur bir tasarima sahip, S9 FE ise daha modern bir tasarima sahip. iPad 9 icin 1. nesil kalem gerekiyor bu arada.

Sahsen tasariminin kalin cerceveli olmasi rahatsiz etmiyorsa iPad 9 oneririm.

Teşekkür ederim bilgileriniz için. Tüm yorumları harmanlayıp en son kararı vermeyi düşünüyorum biraz daha IPad'e kayıyor fikrim.

Haklısınız bir tık güncel değil bu cihaz artık. Bütçeniz varsa iPad 10.nesil 256 GB öneriyorum. Uzun yıllar götürür profesyonel işler haricindeki günlük kullanım için. Ben iPad Air 2 32 GB modelini 7 sene kullandım evde, batarya performansı düşmüştü, hafızası dolu olduğu için biraz da yavaşlamıştı, ama yine de akıcıydı yılların cihazı olmasına rağmen. En sonunda bir sabah kalktığımda hiç açılmadı. Her neyse dediğimi yaparsanız parasını uzun yıllarda fazlasıyla çıkaran bir cihaz.

Herkesin yorumu için teşekkür ederim, galiba bütçeme uygun ve gözüme iyi gelen 2.el iPad Air 4 almaya karar verdim. Online eğitim için alınmış, temiz öğretmenden faturalı, Apple Pencil ve kılıflı 14.500 TL'ye pazartesiye anlaştık gidip alacağım. Tekrardan herkese teşekkürler.

Herkesin yorumu için teşekkür ederim, galiba bütçeme uygun ve gözüme iyi gelen 2.el iPad Air 4 almaya karar verdim. Online eğitim için alınmış, temiz öğretmenden faturalı, Apple Pencil ve kılıflı 14.500 TL'ye pazartesiye anlaştık gidip alacağım. Tekrardan herkese teşekkürler.

Çok iyi tercih. Duyduğum kadarıyla Apple Pencil çizim için daha iyi. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı