iPad 9.nesilden iPad Air 5E geçmek için 5K fazla verilir mi?

Teşekkür ederim uzun uzun yazmışsın ben oyun oynamam. Ders için lazım sadece kalemde gecikme falan oluyor mu bir de ben ipadde falan da bilmiyorum da kağıtta istediğini küçücük yazabiliyorsun mesela bu tabletlerde de küçük yazabilir miyim nedense böyle bir iki kelime yazınca tabletin ekranını sürekli kaydırmam gerekmiş gibi düşünüyorum. Bu arada uygulamaların alternatifini arama işi de sıkıntıymış :/
2ms gecikmesi var kalemin. Yazı yazarken imkanı yok fark edemiyorsun. Bi yerden bi yere çok hızlı bir çizgi atarsan görürsün 2ms gecikmeyi yalnızca. İstediğin boyutta yazabilirsin, ister küçük ister büyük. Hatta şöyle açıklayayım kalemi; Normalde mesela kurşun kalemi dik tutup yazarsan ucu sivri olduğu için incecik yazar ama yatay tutarsan daha kalın yazar ya, ona kadar düşünüp yapmışlar. Bastırırsan falan da daha kalın çiziyor yine. 4096 adet basınç noktası var kalemin. Uygulamaların çoğunu dediğim gibi Gspace indirip Google Play Store üzerinden kurabiliyorsun. Bugüne kadar çalıştıramadığım tek uygulama Geforce Now oldu maalesef. Onun dışında istediğim tüm uygulamaları kurdum. Google olmayan tablete Google Play Store, Youtube, Chrome falan kurabiliyorsan diğer tüm uygulamaları kurarsın zaten. Yinde de "hayır ben uğraşmak istemiyorum, bütçem var iPad + Apple Pencil alabilirim" diyorsan o da çok iyi bir düşünce.

Tamamdır teşekkür ediyorum. Zaten kendim rom atmalar root atmalar vs bir sürü şey biliyorum j7 imi kurcalamaktan.

Bir şey daha var illa ipad 9.nesil ve kalem ya da matepad 11 + kalem olsun demiyorum 15 bin lira civarında bir şeyler de arıyorum. İpad in daha üst seviyelerine bakmak nasıl olur sence ? Uzun yıllar götürür mü ? Pdf açmak şart tabi benim için. Bu arada matepad 11 + klavye alırsan mouse ve kalemi hediye gözüküyor çok avantajlı duruyor. İpadin M1 işlemcili ve ekranı da 9.nesilden büyük olanlarına bakmak nasıl olur ?

Son düzenleme:
Tamamdır teşekkür ediyorum. Zaten kendim ROM atmalar root atmalar vs bir sürü şey biliyorum J7imi kurcalamaktan.

Bir şey daha var illa iPad 9.nesil ve kalem ya da matepad 11 + kalem olsun demiyorum 15 bin lira civarında bir şeyler de arıyorum. IPad'in daha üst seviyelerine bakmak nasıl olur sence? Uzun yıllar götürür mü? PDF açmak şart tabii benim için. Bu arada matepad 11 + klavye alırsan mouse ve kalemi hediye gözüküyor çok avantajlı duruyor. IPad'in M1 işlemcili ve ekranı da 9.nesilden büyük olanlarına bakmak nasıl olur?

15k bantlarında iPad bakmak mantıklı. Air 5 var zaten bu fiyat bandında 13.3K gibi bir fiyattan başlıyor. Kalemini de alacaksan 2. nesil olanı 2650 TL.

Bunun yanında evet Matepad 11 çok mantıklı avantajıyla birlikte.

15k dedin farkındayım ama Tab S8 Ultra'yı da bir incele istersen. 19K civarlarında kendileri, 14.6" boyutuyla laptop gibi bir şey. DEX modu ile zaten masaüstü oluyor resmen. S Pen de içerisinden çıkıyor. Üçünün de incelemelerini izlemenizi öneririm kesinlikle.

Edit: Tab S8 Plus 16k, Tab S8 de 12.5k fiyatından satılıyor.

İpad air alınca yanına kulaklık ücretsizdi eğitim indirimi bitmiş sanırım ya :(

@erenkaya25 Dostum yardımcı olur musun kalem dahil max 16 bin bütçe var şuan. Ne yapmalıyım sence ? Huawei ile uğraşmak istemiyorum. İpad 10. nesil çıkmış yeni ekranı da büyük 9'a göre pdf açma amaçlı kullanacağımı söyledim biliyorum ama air 5 mi alsam çok kararsızım. Bütçe 16 bin diye hepsini bitirmek de istemiyorum. İpad 10. nesil ya da air 5 kaç yıl götürür sence ? Ekran boyutu da önemli benim için büyük olması şart.

Son düzenleme:
Herhangi yeni nesil bir iPad seni uzun yıllarca götürebilir. iPad 10. nesil 11.299₺'den (64GB) satılıyormuş şu an, Air 5 ise 13.399₺ (64GB). 2100 liralık bir fark var arada. İkisi de seni uzun yıllar götürür. iPad tabletler 5 sene kadar güncelleme alıyor, genelde 1-2 sene daha koyuyorlar üstüne. Sadece alacağın güncellemeler bile 6-7 sene oluyor yani. Güncellemeler durduktan sonra da kullanmaya devam edebiliyorsun tabii.

Bu ikisi arasındaki 2100 liralık farka gelince de en büyük etken M1 vs A14 Bionic oluyor. M1 çok daha güçlü bir çip, eskimesi gerçekten çok uzun yıllar alır. 8GB ram ile geliyor. Apple Pencil 2. nesil desteği var Air'da, 10. nesilde ise 1. nesil desteği var. Bunların dışında Air çok daha ince ve biraz daha hafif. Tasarımları da neredeyse tamamen aynı zaten.

Apple Pencil 2. nesil şu anda 2.649₺, 13.399₺'lik tablet fiyatını da eklediğimizde bütçene tam gelmiş oluyor. İlk nesil olanı ise 2.199₺'den satılıyor. İlk nesil kalem ile 10 nesil iPad alırsan bütçeni pek zorlamış olmuyorsun. Tüm paranı iPad için gözden çıkardıysan eğer Air olanı + 2. nesil kalemi almanı kesinlikle tavsiye ederim. Eğer Android bir tablet alacak olsaydın işlemci çok önemli olmazdı PDF açmak için vs. çünkü PDF işlevi için onu yıllarca kullanabilirsin zaten. iPad alacağın zaman zaten yüksek miktarları gözden çıkarıyorsun, 2000 lira daha ekleyip M1 almak kesinlikle çok daha mantıklı çünkü bu tableti bugün kullanacaksın ama yarın sattığında M1 chipset adı ile satıyorsun.

Eğer bütçeni zorlamak istemiyorsan 10. nesil tablet + 1. nesil kalem de alınabilir, kesinlikle pişman etmez. Bunların yanında Android tabletleri de düşünebilirsin. Örneğin yine paranı tamamen gözden çıkardıysan Tab S8+ alabilirsin. Kalemi ile birlikte 16.209₺ şu an. Düz Tab S8 ile kalemi ise 12.552₺ anlık olarak. Snapdragon 8 Gen 1 ile geliyor ikisi de.

Bunların yanında eğer sadece PDF vs. için düşünüyorsan çok daha ucuz tabletlere bakabilirsin. Örnek olarak Lenovo Tab P11 7.185₺ şu an ve yanında kalem + klavye ile geliyor.

Eğer bu mesajla kafan iyice karıştıysa yanıt olarak tablette kesinlikle olması gerektiğini düşündüğün şeyleri ve "şunlar da olsa iyi olur" dediğin şeyleri yaz.

Benim anladığım kadarıyla her ne kadar sadece PDF açacak olsan da Matepad istemiyorsun, büyük ekran istiyorsun, kalemi olsa iyi olur ve uzun yıllar götürmesi gerekli.

Önümüzdeki 1 yıl boyunca Pdf işini her gün kullanmam gerek. Ondan sonrası için de artık 1-2 oyun ya da video izlemek amacıyla kullanırım zaten ama yine de beni üzmeyecek bir şey arıyorum. Hafif olması ve ekranının büyük olması yazmak için de önemli evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı