iPad Air 4 vs. Galaxy Tab S8

Hocam ben de şu an M1 iPad Air ile Tab s8Plus arasında kaldım. Öğrenci indirimiyle AirPods(2K) hediyeli 11.800'e geliyor. S8 Plus ise 12K ve içinden kalem de çıkıyor. AirPods satılıp kalem alındığını düşünürsek ikisi de aynı paraya geliyor. Sizin fikriniz nedir?

Şimdiden hayırlı olsun.
Sağolun yardımınız için

Hocam ben de şu an M1 iPad Air ile Tab s8Plus arasında kaldım. Öğrenci indirimiyle AirPods(2K) hediyeli 11.800'e geliyor. S8 Plus ise 12K ve içinden kalem de çıkıyor. AirPods satılıp kalem alındığını düşünürsek ikisi de aynı paraya geliyor. Sizin fikriniz nedir?
Ne için alacağınız daha önemli

iPad Air 5 alırsan direkt ömürlük olur hocam. M1 çipi var içinde. Ekranı yine 60hz haberiniz olsun. Bence siz mağazaya gidin ve inceleyin kafanıza yatanı alın. Ama ben iPad'e daha yakınım ben kendim de Air 5 alacağım.
Merhaba, bunun gibi bilgileri nasıl öğreniyorsunuz? Mesela ben M1 Çipin çok değerli olduğunu, özelliklerini vs. nasıl öğrenirim? Araştırarak olabilir evet ama, sadece bir konudan bahsetmiyorum, genel olarak...

Şimdiden hayırlı olsun.
Hocam son iki sorum var ipad air 5 yerine ipad pro a12z alınır mı?
İpad air de dizi film izlerken 3:4 olduğu için tam ekran olmuyor, benim teldede oluyor zaman zaman o ama ekranı elimle büyülttüğüm zaman tam ekran oluyor ipad için de o geçerli mi?

Tabi ki de iPad. Özellikle Apple ekosistemi içerisindeyseniz, (veya girmeyi düşünüyorsanız) inanılmaz stabil çalışan, bilgisayardansa telefona daha yakın olan oldukça iyi bir cihaza sahip olacaksınız. iPad Pro, telefondansa bilgisayara yakın bir cihaz olduğu için onu piyasadaki tüm tabletlerden ayrı tutuyorum. Ancak bu tabletler ile neler yapacağınıza göre değişir. Genel olarak Google'dan beleş oyun indireyim kafasındaysanız (yazık...) Tab S8 tercih edebilirsiniz :D

S8'de kullanılan işlemci Snapdragon 8 Gen 1 A14 Bionic ile neredeyse eşit.
Ah be hocam. Snapdragon, A14'ün yakınından bile geçemiyor yapılan testlerde.

Tabi ki de iPad. Özellikle Apple ekosistemi içerisindeyseniz, (veya girmeyi düşünüyorsanız) inanılmaz stabil çalışan, bilgisayardansa telefona daha yakın olan oldukça iyi bir cihaza sahip olacaksınız. iPad Pro, telefondansa bilgisayara yakın bir cihaz olduğu için onu piyasadaki tüm tabletlerden ayrı tutuyorum. Ancak bu tabletler ile neler yapacağınıza göre değişir. Genel olarak Google'dan beleş oyun indireyim kafasındaysanız (yazık...) Tab S8 tercih edebilirsiniz :D

Ah be hocam. Snapdragon, A14'ün yakınından bile geçemiyor yapılan testlerde.
Tab s8 i cazip kılan fiyatının uygun olup s pen de dahil olması ve ekranın 120 hz olması dediklerine göre de 4 sene güncelleme desteği verilecekmiş

Ders çalışıp not tutacam haricinde dizi film izleyip oyun oynamayı düşünüyorum.
Dediğiniz indirime baktım kalem dahil 13.757 tl ye geliyor kalem de bedavaya gelmiş oluyor airpodsu satacağım için ama dediğim hafızadan dolayı sorun yaşıyacağımı düşünüyorum
Şöyle bir kullanım senaryom var benim için ne tavsiye edersiniz verdiğim paranın hakkını alıp pişman olmamak istiyorum bir yandan tab s8 de şans veresim var aslında

Tab s8 i cazip kılan fiyatının uygun olup s pen de dahil olması ve ekranın 120 hz olması dediklerine göre de 4 sene güncelleme desteği verilecekmiş
4 sene sonra alet alınan güncellemelerle Nokia 6600'a dönüşürse konuşabiliriz. Arkadaşımın S7'si vardı. Alet en son

Şöyle bir kullanım senaryom var benim için ne tavsiye edersiniz verdiğim paranın hakkını alıp pişman olmamak istiyorum bir yandan tab s8 de şans veresim var aslında
Android tabletleri tavsiye etmiyorum. iPhonedo ve iPhonedo Türkiye kanallarını tavsiye ediyorum.

4 sene sonra alet alınan güncellemelerle Nokia 6600'a dönüşürse konuşabiliriz. Arkadaşımın S7'si vardı. Alet en son

Android tabletleri tavsiye etmiyorum. iPhonedo ve iPhonedo Türkiye kanallarını tavsiye ediyorum.
Tab s7 yi ne zaman almıştı ve şuan ne durumda oyunlarda yada arayüzde performans kaybı varmı?

Önerdiğiniz kanallara bakacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı