iPad hakkındaki düşüncelerim

434912

Hectopat
Daha fazla  
Bu aralar tablet fiyatları PC fiyatları ile aynı olmuş haklı olarak. Hepsi de kendi alanında iyi.
iPad Pro ve 256 GB iPad Air'e girmeyeceğim halk o kadar zengin değildir. Samsung da var yani uygun fiyatlı tabletleri de var. En iyi tableti bile iPad Air'e göre(256 GB) 1000 TL daha uygun. Neyse Apple fanboyum varsayıp illaki iPad alacağım diye varsayarsak açıklayayım. 15000 TL var diyelim. 2 seçenek var ya iPad 10. nesil 256 GB'ya da iPad Air 64 GB. Depolamaya önem verirseniz performans düşer. iPad Air'ın RAM'i 8 iPad'inki 4 arada dosya yükleme, oyun vs. bayağı fark oluşuyor. Ama performans diyorsanız da bu sefer depolama yetersiz. Apple'ın sitesinde depolama seçiminin üstünde yazıyor iPad OS 15 ila 17 GB arası yer kaplıyor. 64-17= 47. uygulamalar falan var WhatsApp, Instagram vs. 10 GB diyelim. 47-10= 37. oyun falan var desek 5GB kaldı 32. fotoğraf çekmeyi seviyorsanız 5GB diyelim yıllık fotoğraf galeriniz varsa kaldı 27. bana göre yetersiz. IPhone'larda bile 64 GB yok artık. İnsan bir 128 yapar bari. Apple'ı bu konuda beğenmedim sizin de fikirlerinizi almak isterim.

iPad depolama alanını değil de fakirliğinizi eleştirmişsiniz aslında haberiniz yok. Fakirlik derken kesinlikle aşağılama olarak söylemiyorum. Almak istediğiniz şeyi isteyip de alamadığınız için kullandım "fakir" kelimesini.
Eğer depolama ihtiyacınız varsa zaten apple seçenek olarak sunuyor. Gerçekten 1. önceliğiniz depolama ise model düşürüp depolama yükseltebilirsiniz. Ama performans önceliğiniz var buna ek olarak sınırlı bütçeye sahipseniz burada ekonomik durumunuz devreye giriyor. Birinden birini seçmeniz gerekiyor.

Bir Apple ürünü alınca Apple size sadece ürünü satmıyor. Hizmetlerini de satıyor. Ek iCloud depolaması çoğu zaman şart hale geliyor. Bunun dışında paralı uygulamalar da hemen hemen her zaman Google Play Store'daki fiyatından daha pahalıya satılıyor. 64'ten bir anda 256'ya zıplayan modeller olmasının bir sebebi de üst segmentteki tabletin satışını baltalamamak. Dünyanın en büyük markalarından biri, hoşumuza gitmese de tarzları böyle.

IPad'i fotoğraf çekmek için kullanmak mı🧐

Farz et dedim ya.

Bir Apple ürünü alınca Apple size sadece ürünü satmıyor. Hizmetlerini de satıyor. Ek iCloud depolaması çoğu zaman şart hale geliyor. Bunun dışında paralı uygulamalar da hemen hemen her zaman Google Play Store'daki fiyatından daha pahalıya satılıyor. 64'ten bir anda 256'ya zıplayan modeller olmasının bir sebebi de üst segmentteki tabletin satışını baltalamamak. Dünyanın en büyük markalarından biri, hoşumuza gitmese de tarzları böyle.

4000 TL fazla ama GB artışı için celcuları hiç söylemeyeyim moralimiz bozulur. 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı