iPad nasıl şarj edilmeli?

Tebrik ediyorum gerçektende. Keşke benimkilerde o kadar bilinçli olsa, babamlar pil değiştirmeyi sevmiyor da, yenisini alıyorlar direk. Aletin orijinalliği bozuluyormuş.
Selam dostum. Telefonumu aldığımdan itibaren tam 6. ayda bu mesajı alıntılayacağımı söylemiştim işte geldim 🤣

Ben telefonu 10 Nisan’da aldım. Yani aslında 6 ay 6 gün oluyor bugün itibariyle.

Tam olarak geçtiğimiz Perşembe günü yani 13 Ekim’de pil sağlığım %99’a düştü. (Kanıt için SS ve video ekledim.)

Yani 20-80 aralığında şarj ederek (yüklediğim videoda pil şarj grafiğinden anlaşılabilir) tam 6 ay 3 gün boyunca pil sağlığımı %100’de tutmayı başardım! 😌

Bence gayet iyi :) Böylece Lithium ion pillerin 20-80 aralığında sağlığını maksimum koruduğu tezi de doğrulanmış oldu. 6 ayda %1 kayıp. Mükemmel değer olsa gerek.

Kanıt video: pil sagligi - 4VIO GO!
(Videoyu tarih konusunda kanıt olsun diye yükledim. Kilit ekranından başlıyor)

Dosya Ekleri

• 4CFE5468-8F2F-40CB-89BE-D997B98E6D88.png
    4CFE5468-8F2F-40CB-89BE-D997B98E6D88.png
    201,9 KB · Görüntüleme: 15
Böylece Lithium ion pillerin 20-80 aralığında sağlığını maksimum koruduğu tezi de doğrulanmış oldu
Ben yıllardır şarjım en az %20'nin altında iken takmaya çalışıyorum telefonumu, hatta çoğunlukla %10 civarındayken takıyorum. %100 olmadan çıkartmıyorum. Ve bu şekilde yaklaşık 2 yıldır en fazla pil sağlığım %2 veya %3 düştü. Şu an 1 yıldan fazladır pil seviyem %75'te.

Açıkçası bilmiyorum bununla ilgili çok kaynak var ama neye inanacağımı şaşırdım. Belki de benim telefon bataryası öldü diye mi böyle oldu bilemiyorum ama sadece kafama takıldı ve bilgilendirmek istedim.

Selam dostum. Telefonumu aldığımdan itibaren tam 6. ayda bu mesajı alıntılayacağımı söylemiştim işte geldim 🤣

Ben telefonu 10 Nisan'da aldım. Yani aslında 6 ay 6 gün oluyor bugün itibarıyla.

Tam olarak geçtiğimiz Perşembe günü yani 13 Ekim'de pil sağlığım %99'a düştü. (Kanıt için SS ve video ekledim.)

Yani 20-80 aralığında şarj ederek (yüklediğim videoda pil şarj grafiğinden anlaşılabilir) tam 6 ay 3 gün boyunca pil sağlığımı %100'de tutmayı başardım! 😌

Bence gayet iyi :) Böylece Lithium ion pillerin 20-80 aralığında sağlığını maksimum koruduğu tezi de doğrulanmış oldu. 6 ayda %1 kayıp. Mükemmel değer olsa gerek.

Kanıt video: pil sagligi - 4VIO GO!
(Videoyu tarih konusunda kanıt olsun diye yükledim. Kilit ekranından başlıyor)

Yeni telefona geçince ben de dikkat ederim, benim 12 Pro Max zaten iyi düştü benim şarj alışkanlıklarımdan kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı