iPad nasıl?

Merhaba arkadaşlar önceden bilgisayar kullanıp da sonradan IPad'e geçen arkadaşlara danışmak istediğim şeyler var:
Hangi modeli niçin kullanıyorsunuz?
Apple pencil kullanıyor musunuz ve kullanıyorsanız yorumlarınızı paylaşır mısınız?
Apple klavye gerekli mi?
Keşke almasaydım dedirten bir eksiklik yaşadınız mı?

iPad 8 kullanıyorum. Genellikle video izlemek, ders çalışmak ya da internette gezmek için. Ben oynamasa da kardeşim bazen oyun oynuyor. PUBG en yüksek ayarlarda gayet akıcı, biraz ısınma var ama çok değil. CoD Mobile en yüksek ayarlarda gayet akıcı. Yanında kalem, klavye kullanmıyorum. Batarya performansı iyi. 32 GB bana yetiyor.

iPad 8 kullanıyorum. Genellikle video izlemek, ders çalışmak ya da internette gezmek için. Ben oynamasa da kardeşim bazen oyun oynuyor. PUBG en yüksek ayarlarda gayet akıcı, biraz ısınma var ama çok değil. CoD Mobile en yüksek ayarlarda gayet akıcı. Yanında kalem, klavye kullanmıyorum. Batarya performansı iyi. 32 GB bana yetiyor.

Bataryası ne kadar gidiyor hocam, normal kullanımda?

Hali hazırda PC'de kullanıyorum IPad'de kullanıyorum.

Kullanım amacınıza göre değişir elbette. IPad 8.nesil var bende. Okul için almıştım. Genellikle not tutma, PDF'ten soru çözme (kalemle) bunu gibi yerlerde epey hızlı. Oyunlarda zaten canavar. İşlemcisi güçlü olduğundan zorluk yaşatmıyor uygulamalarda. İlla Apple Pencil almana gerek yok. Logitech'in uyumlu kalemini aldık. Zamanla ucu aşındı ve yazmamaya başladı. Kardeşim kullandı kalemi, arada bende kullandım. Kullanımına göre değişir elbette. Biz hor da kullanmadık aslında ama garip bi şekilde aşındı ve atlayarak yazmaya, algılamamaya başladı.

Kısa tutayım. Kullanım amacınıza göre alın ya da almayın derim. IPad Mini'ler de gayet iyiler.

Halihazırda PC'de kullanıyorum IPad'de kullanıyorum.

Kullanım amacınıza göre değişir elbette. iPad 8.nesil var bende. Okul için almıştım. Genellikle not tutma, PDF'ten soru çözme (kalemle) bunu gibi yerlerde epey hızlı. Oyunlarda zaten canavar. İşlemcisi güçlü olduğundan zorluk yaşatmıyor uygulamalarda. İlla Apple Pencil almana gerek yok. Logitech'in uyumlu kalemini aldık. Zamanla ucu aşındı ve yazmamaya başladı. Kardeşim kullandı kalemi, arada bende kullandım. Kullanımına göre değişir elbette. Biz hor da kullanmadık aslında ama garip bir şekilde aşındı ve atlayarak yazmaya, algılamamaya başladı.

Kısa tutayım. Kullanım amacınıza göre alın ya da almayın derim. iPad Mini'ler de gayet iyiler.

Uzun ömürlülük açısından ne söyleyebilirsiniz hocam? Ne kadar götürür bir iPad 8? Oyun oynamayacağım.

Merhaba arkadaşlar önceden bilgisayar kullanıp da sonradan IPad'e geçen arkadaşlara danışmak istediğim şeyler var:
Hangi modeli niçin kullanıyorsunuz?
Apple pencil kullanıyor musunuz ve kullanıyorsanız yorumlarınızı paylaşır mısınız?
Apple klavye gerekli mi?
Keşke almasaydım dedirten bir eksiklik yaşadınız mı?

1. iPad Air 3 kullanıyorum.
  2. Kullandığım model 1. nesil Apple pencil destekliyor zaten tasarım yapmak için aldım zaten onun dışında not almak için vs. de kullanıyorum bence oldukça iyi bir aksesuar diğer üreticilerinde kalemleri var ama bence Apple pencil al geç eğer alacaksan (Türkiye de fiyatı biraz tuzlu). Benim için tek eksisi uzun süre kullandıktan sonra elim terleyince kullanılan malzemeden ötürü elimden kaymaya başlıyor. iPad Pro ve 2.nesil pencil kullanma şansımda oldu 2.nesil de böyle bir problem yaşamadım.
  3. Satın almadım ama test etme fırsatım oldu yazı işlerinde vs. bayağı kolaylık sağlıyor eğer iPad'i laptop niyetine kullanıyorsanız olsa iyi olur ama bence gerekli değil.
  4. Bir eksiklik yaşamadım hatta iyi ki aldım dedim tablet konusunda Apple rakipsiz şimdilik. Kullandığım modelin bataryası da depolaması da bana hayli hayli yetiyor.

Geri
Yukarı