İpega PG-9118 incelemesi

Ipega PG-9118.

Kutu içeriği :

1- 90 cm kablo.
2- Gamepad.
3- Ekstra Dpad.

20201212_185153.jpg

tasarım : DualShock tuş dizilimine sahip olup DualShock kontrolcülerinden daha iyi ele oturuyor. Gamepadin ele oturan kısmının üst tarafı güzel dokumsu bir plastikten yapılmış olup elde daha raht durmasını sağlıyor. Geri kalan kısımları ise sert plastikten yapılmış(kalitesiz hissettirmiyor.) analog kısımları ergonomi olarak Xbox One S controllera fazlasıyla benzediğini ve rahat olduğunu da belirteyim. Cihazın şarj girişi Micro USB ve 10 saatin üzerinde bir kullanım süresi vaat ediyor. Tasarımsal olarak pek bir eksi özellik bulamadım açıkçası.

Önden görünüm

20201212_185214.jpg

Telefon tutacağı açık hali

20201212_185223.jpg

Şarj giriş yeri

20201212_185239.jpg

Önden görünüm

20201212_185246.jpg

Arka kısım

20201212_185254.jpg

Elin temas ettiği dokumsu kısım

20201212_185301.jpg

Performans : analog hassasiyeti olarak kötü bir durumda özellikle analog hassasiyetinin ve konumunun önemli olduğu oyunlar oynayacak iseniz pek memnun etmeyebilir. Trigger kısımlarının hassasiyeti ise iyi. Titreşimi de ideal ve iyi. A, B, X, y tuşları da başarılı. Bumpers tuşları Xbox One S kontolcüsünde olduğu gibi tuşa basma hissiyatı var ve biraz da seslisi. L3 ve R3 ise de biraz sesli. Son olarak da 247 gr ağırlığı bulunuyor.

Uyumluluk : PC, PS3(kablo ile çalışıyor PC'de Bluetooth ile bağlarsanız dinput modunda bağlarsınız ve ekstra yazılımla uğraşırsınız PC'de Xinput modunda kablolu olarak kullanılabiliyor.) Android, iOS(mfi sertifikası yok dikkat edin alacaksanız iOS sürümüne) gibi platformlarda kullanılabiliyor.

+'Ları.

1- Şarj edilebilir batarya.
2- Ergonomik yapı.
3- Uygun fiyat.
4- Çoklu platform desteği.
5- Ideal titreşim.
6- Ekstra Dpad var.

-'Leri.
1- Kötü analog hassasiyeti.
2- Kablosuz PC ve PS3 ile kullanım imkanı yok var ise de yapmak için uğraşmak gerekli.(Bluetooth ile)

Ipega PG-9118 final değerlendirme: Android için gamepad bakılıyorsa ve analog hassasiyetinin önemli olmadığı bir oyun oynanıyor ve bütçe de çok kısıtlı ise tercih edilebilir. PC ağırlıklı oyun oynanacaksa gamesir ya da Easysmx'in kablolu modelleri var onlar çok daha iyi bir tercih olacaktır. (Benzer fiyat bandında)

Ellerine sağlık çok güzel inceleme olmuş.

Sağ olun. Yeni incelemeler de koydum. Yazınızı şimdi gördüm. Kusura bakmayın.

Diğer inceleme konularım

Son düzenleme:
2.4 GHz dongle nasıl çalışıyor kopma vs gibi sorunlar var mı?
Bir de kaç günde elinize geldi ve ne kadar vergi ödediniz?

Yok hocam hiçbir sıkıntı kopma falan Ankara'ya 20 gün civarında geldi 24 TL vergi ödedim.
2.4 ghz dongle nasıl çalışıyor kopma vs gibi sorunlar var mı ?
Bir de kaç günde elinize geldi ve ne kadar vergi ödediniz ?
Aldığınızda bi sorun olursa sorabilirsiniz.

Yok hocam hiçbir sıkıntı kopma falan Ankara'ya 20 gün civarında geldi 24 TL vergi ödedim.

Sipariş ettik bakalım gelmesini bekliyoruz.

Hocam 100 lira vergi geldi almaz olaydım. Üzerin 50 tl koyunca türkiyedeki fiyatla aynı fiyata almış oldum. Çok pişmanım.

Son düzenleme:

Hocam 100 lira vergi geldi almaz olaydım. Üzerin 50 TL koyunca Türkiye'deki fiyatla aynı fiyata almış oldum. Çok pişmanım.

Hocam 100 lira vergi geldi almaz olaydım. Üzerin 50 TL koyunca Türkiye'deki fiyatla aynı fiyata almış oldum. Çok pişmanım.

Hocam onlar fiyatı düşük gösterip vergiyi az alıyorlardı zaten bende çok korkmuştum ama yazınca söylemişlerdi geçmiş olsun kullanıyor musunuz peki.

Hocam onlar fiyatı düşük gösterip vergiyi az alıyorlardı zaten bende çok korkmuştum ama yazınca söylemişlerdi geçmiş olsun kullanıyor musunuz peki.
Yok hocam fiyatı düşük girmişler ama gene de 100 lira vergi geldi. Çok kazık bir fiyat hem de garantisiz yurtdışı ürünü, 50 lira daha versem türkiyeden 2 yıl garantili olanı alabiliyorum. Ptt'den teslim almayınca çin e geri gönderiyorlarmış o şekilde parayı geri almayı düşünüyorum. :(

Yok hocam fiyatı düşük girmişler ama gene de 100 lira vergi geldi. Çok kazık bir fiyat hem de garantisiz yurt dışı ürünü, 50 lira daha versem Türkiye'den 2 yıl garantili olanı alabiliyorum. PTT'den teslim almayınca Çin'e geri gönderiyorlarmış o şekilde parayı geri almayı düşünüyorum. :(

Çok geçmiş olsun hocam bir hata olmuş sanırım :(

Yeni konular

Geri
Yukarı