iPhone 11 128 GB ve alternatifleri

iPhone al. 4S ile başladım 5 sene kullandım. iPhone 7 geçtim 5 sene bitmek üzere veya bitti hala sorun sıkıntı yok. iOS farkı. Bu arada iPhone 11 tercih edeceksen ekranın LCD oldugunu bilmelisin. Sırf bu yüzden iPhone 11 önermiyorum. 12 bakın veya bir önceki nesil XS olabilir. iPhone 11 Pro da AMOLED ekrana sahip sanırım ama bir bakmak lazım.
Bilgiler icin teşekkürler. Herkes top tier android kullanırsam bu sorunu yaşamam diye bahsediyor ama aldığım telefonlar kötü de sayılmazdı fakat kaçınılmaz son oldu hepsinde.

11in lcd olduğunu bilmiyordum aklımda olsun.
Hocam tam anlayamadım dediğinizi. Elimde neredeyse 5 yıllık Note 5 var. PUBG dışında birçok oyunu rahatça oynuyorum. Telefonda genel olarak akıcı. Eğer giriş seviye alırsanız yavaşlaması normal. Ama orta üst seviye alırsanız kolay kolay yavaşlamaz.

Haklısınız iPhone daha iyi ancak pahalı. Bütçeniz varsa IP11 alabilirsiniz. Rahatça 5-6 yıl kullanabilirsiniz.
Hocam 2 küsür yıldır Note5 kullanıyorum oyun da oynamam ama performansı çok rahatsız edici.

Bilgiler için teşekkürler. Herkes top tier Android kullanırsam bu sorunu yaşamam diye bahsediyor ama aldığım telefonlar kötü de sayılmazdı fakat kaçınılmaz son oldu hepsinde.

11'in LCD olduğunu bilmiyordum aklımda olsun.

Hocam 2 küsur yıldır Note5 kullanıyorum oyun da oynamam ama performansı çok rahatsız edici.

Hocam evet iPhone'lar daha uzun süre gider ama sizin beklentileriniz biraz daha farklı.
Sizin için AMOLED ekran ve çok güçlü bir batarya şart bence.

Çok basit bir söylem gibi olacak ama sayfalar arasında geçiş, sayfaların yüklenme hızları, hatta mesaj yazarken kelimelerin oluşma hızı dahi görece yavaş geldiği için bu dediklerim.

Ekran kalitesi sorun değil benim için. Dokunmatik hassasiyetinde sorun yoksa renklerim kalitesini inanın dert etmem gibi. Ama uzun kullanım süresi ve hızlı kullanımı olan bir telefon olur da ömrü bitmese en az 3 4 sene kullanmayı amaçlıyorum. Max 8k vermeyi düşünüyorum. Ve yurtiçi ürün alacağım.

Çok basit bir söylem gibi olacak ama sayfalar arasında geçiş, sayfaların yüklenme hızları, hatta mesaj yazarken kelimelerin oluşma hızı dahi görece yavaş geldiği için bu dediklerim.

Ekran kalitesi sorun değil benim için. Dokunmatik hassasiyetinde sorun yoksa renklerim kalitesini inanın dert etmem gibi. Ama uzun kullanım süresi ve hızlı kullanımı olan bir telefon olur da ömrü bitmese en az 3 4 sene kullanmayı amaçlıyorum. Max 8K vermeyi düşünüyorum. Ve yurtiçi ürün alacağım.

Hocam AMOLED ekran olursa şarj ı daha uzun gidiyor o yüzden söylemiştim(abartılı derece fark yok ama gözle görülür bir fark var ama AMOLED ekranın en önemli yanı sizin için önemsizse neden olmasın)

Öte yandan M51 de böyle sorunların olmayacağını düşünüyorum ama bütçeniz daha fazla olduğu için M51'den çok daha iyi cihazlar bulabilirsiniz tabii ki de (batarya konusunda değil performans konusunda daha iyi cihazlar bulabilirsiniz)

Ekran kalitesi sorun değil benim için. Dokunmatik hassasiyetinde sorun yoksa renklerim kalitesini inanın dert etmem gibi. Ama uzun kullanım süresi ve hızlı kullanımı olan bir telefon olur da ömrü bitmese en az 3 4 sene kullanmayı amaçlıyorum. Max 8k vermeyi düşünüyorum. Ve yurtiçi ürün alacağım.
Hocam iPhone 11 sizin ilacınız. Çoğu Android telefon 3-4 yıl akıcı kullanım sağlayamaz. iPhone 11'de batarya değiştirip devam edersiniz. iPhone 7 2016 sonuna doğru, Galaxy S8 2017 başında çıktı. Yani ikisi denk dönemlerin amiral gemileriydi. Galaxy S8 on 2021 ve iPhone 7 on 2021 videoları izlerseniz hangisinin performansından daha az ödün verdiğini görebilirsiniz.

Hocam iPhone 11 sizin ilacınız. Çoğu Android telefon 3-4 yıl akıcı kullanım sağlayamaz. iPhone 11'de batarya değiştirip devam edersiniz. iPhone 7 2016 sonuna doğru, Galaxy S8 2017 başında çıktı. Yani ikisi denk dönemlerin amiral gemileriydi. Galaxy S8 on 2021 ve iPhone 7 on 2021 videoları izlerseniz hangisinin performansından daha az ödün verdiğini görebilirsiniz.
Hocam daha önce de benzer şekilde tuzağa düşmüştüm. O vakitler sony z2 önerilmişti. Basta her şey çok keyifliydi ama sonra saçmalamaya başlamıştı.

Iphone'u önceleri tüketim çılgınlığı ürünü olarak nitelendirsem de daha uzun soluklu ve satarken bile iyi rakamlara gittiğini gördükçe fikrim değişti.

O yüzden benchmark skorları ve afişe edilen değerlerin pratikte ne kadar başarılı olduğunu merak ettiğim için bu konuyu açtım.

Bataryası biraz daha iyi olsa kararımı verecektim ama sürekli priz gözlemek istemiyorum.

Hocam daha önce de benzer şekilde tuzağa düşmüştüm. O vakitler sony z2 önerilmişti. Basta her şey çok keyifliydi ama sonra saçmalamaya başlamıştı.

Iphone'u önceleri tüketim çılgınlığı ürünü olarak nitelendirsem de daha uzun soluklu ve satarken bile iyi rakamlara gittiğini gördükçe fikrim değişti.

O yüzden benchmark skorları ve afişe edilen değerlerin pratikte ne kadar başarılı olduğunu merak ettiğim için bu konuyu açtım.

Bataryası biraz daha iyi olsa kararımı verecektim ama sürekli priz gözlemek istemiyorum.
Dediğim gibi Oneplus 8 bakabilirsiniz. Yurtdışı cihazları 5000 TL'nin altında fakat yurtiçi cihazı baktığınızı belirtmişsiniz. Ben 2800 TL'ye Redmi Note 9 Pro almıştım fakat şimdiki aklım olsa kesinlikle yurtdışı cihazı alırdım. Siz alın veya almayın diyemem fakat yurtdışı cihazı aman aman bir sorun olmayacaksa Oneplus 8 alıp uzun yıllar kullanabilirsiniz. Oneplus 5 gibi cihazlar halen performanslı bir şekilde kullanılabiliyor.

Dediğim gibi Oneplus 8 bakabilirsiniz. Yurtdışı cihazları 5000 TL'nin altında fakat yurtiçi cihazı baktığınızı belirtmişsiniz. Ben 2800 TL'ye Redmi Note 9 Pro almıştım fakat şimdiki aklım olsa kesinlikle yurtdışı cihazı alırdım. Siz alın veya almayın diyemem fakat yurtdışı cihazı aman aman bir sorun olmayacaksa Oneplus 8 alıp uzun yıllar kullanabilirsiniz. Oneplus 5 gibi cihazlar halen performanslı bir şekilde kullanılabiliyor.
Yurtiçi cihaz isterken kopya imei vs risk almak istemedigim için söyledim. Yoksa çok bir bilgim de yok.

Dediginiz modele baktım performansı çok hoş ama batarya çok düşük kalıyor diğer modeller yanında.

Yeni konular

Geri
Yukarı