iPhone 11 değer mi?

Hem iPhone 12 hem de tepe model Samsung kullanmış biri olarak söylüyorum, asla bir daha IOS'a para vermem. Kendini kısıtlamak için ve uzun zamandır Android'de olan özellikleri yenilik diye almak için bire bir bir OS. Android'de yapıp da iPhone'da yapamadıklarımı görünce kendimi enayi gibi hissedip 1 ay sonra sattım 12'yi.
Peki siz o Samsung'un İPhone 12 gibi hep güncel mi kalacağını sanıyorsunuz?

Dünyanın en uzun süre güncel kalan telefonu 7 yıl ile İPhone 6s'tir ve bu rekoru hiçbir Android geçemez. O bahsettiğiniz Android cihazlar 2 ana sürüm güncellemesi alıyor ve bırakılıyor. Bir iPhone 7 yıl boyunca kullanabiliyor ve bu 7 yıl boyunca telefonu hep güncel kalıyor. Android ise bu güncellemeler bittikten sonra da kullanılabiliyor ama hem bu süre hiç bir zaman 5 yılı geçmiyor hem de bu güncellemele süresi olan 2 yıl geçtikten sonra hiç bir zaman bir iPhone ile aynı performansı veremiyor.

Siz şuan 2015'te çıkan bir Android İphone 6s/6s plus'tan iyi diyebilir misiniz? Eğer diyemezseniz (ki derseniz yalan söylemiş olursunuz) anlattığınız şeyler masaldan ibaret olduğunu anlamış olursunuz.

Son düzenleme:
Peki siz o Samsung'un İPhone 12 gibi hep güncel mi kalacağını sanıyorsunuz?

Dünyanın en uzun süre güncel kalan telefonu 7 yıl ile İPhone 6s'tir ve bu rekoru hiçbir Android geçemez. O bahsettiğiniz Android cihazlar 2 ana sürüm güncellemesi alıyor ve bırakılıyor. Bir iPhone 7 yıl boyunca kullanabiliyor ve bu 7 yıl boyunca telefonu hep güncel kalıyor. Android ise bu güncellemeler bittikten sonra da kullanılabiliyor ama hem bu süre hiç bir zaman 5 yılı geçmiyor hem de bu güncellemele süresi olan 2 yıl geçtikten sonra hiç bir zaman bir iPhone ile aynı performansı veremiyor.

Siz şuan 2015'te çıkan bir Android İphone 6s/6s plus'tan iyi diyebilir misiniz? Eğer diyemezseniz (ki derseniz yalan söylemiş olursunuz) anlattığınız şeyler masaldan ibaret olduğunu anlamış olursunuz.
Tabii diyemeyiz, arada 2 kat fiyat farkı var çünkü. Bu fiyat farkına rağmen S6 daha fiyat performanstır. Android yapamıyor mıydu 6S fiyatına bir telefon. Şu an yapıyor, olanları da görüyoruz.

Peki siz o Samsung'un iPhone 12 gibi hep güncel mi kalacağını sanıyorsunuz?

Dünyanın en uzun süre güncel kalan telefonu 7 yıl ile iPhone 6s'tir ve bu rekoru hiçbir Android geçemez. O bahsettiğiniz Android cihazlar 2 ana sürüm güncellemesi alıyor ve bırakılıyor. Bir iPhone 7 yıl boyunca kullanabiliyor ve bu 7 yıl boyunca telefonu hep güncel kalıyor. Android ise bu güncellemeler bittikten sonra da kullanılabiliyor ama hem bu süre hiçbir zaman 5 yılı geçmiyor hem de bu güncellemele süresi olan 2 yıl geçtikten sonra hiçbir zaman bir iPhone ile aynı performansı veremiyor.

Siz şu an 2015'te çıkan bir Android iPhone 6s/6s Plus'tan iyi diyebilir misiniz? Eğer diyemezseniz (ki derseniz yalan söylemiş olursunuz) anlattığınız şeyler masaldan ibaret olduğunu anlamış olursunuz.

Samsung yeni çıkan telefonların en az 5 yıl güncelleme garantisi veriyor, yani evet güncel kalacak, 2. olarak da ben bir telefonu zaten 3 yıldan fazla kullanmam benim için aşırı uzun destek önemli değil. Apple'ın eski telefonları yavaşlattığı için ceza ödemesi de ayrı komik zaten, isterse IOS 15 yıl güncel kalsın, telefonla istediğimi yapamadıktan sonra bir önemi yok en uzun süre güncel kalan telefon olmasının, güncelleme dedikleri de Android'den çakma zaten :D widgetlar gelince sevinen IOS kullanıcıları çok komikti.

Bırakın insanlar istediği telefonları alsın. iPhone isteyen biri gitsin iPhone alsın. Fakat alabilirseniz 12'yi almanızı öneririm. 5G ve ekranı sayesinde daha güncel bir telefon. iPhone almasının en iyi avantajlı noktası değer kaybetmemesi. Mesela şu an iPhone 11 dolar bazında ucuzlamasına rağmen Türkiye'de çıkışından daha pahalıya satılıyor. Zamanın diğer amiral gemilerini alsan her türlü düşecekti.
...Android'den çakma zaten...
Ya bu geyik ne zaman bitecek. İki işletim sistemi de birbirindeki özellikleri kendi işletim sistemine ekliyor. Fakat affedersiniz ama Android veya OneUI, MIUI'ın sunumlarını Android fanboyları dahil kimse izlemediği için hep iOS kopyaladı oluyor. Örnek olarak şu videoyu vermek istiyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda gösterilen özelliklerin %70'i falan direk iOS'ta var.

Geri
Yukarı