iPhone 11 Face ID geç okuyor

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar selam, iPhone 11 cihazım 1.5 haftalık Amazon TR üzerinden alındı. Face ID bazen direkt elime aldığım gibi açılıyor bazen de 3-5 saniye bekletiyor. Aynı ışık alanında vs de denedim yani çok ilginç, aynı yerdeyim kilitleyip açıyorum hemen açıyor 30saniye sonra vs tekrar denediğimde bekleme oluyor. Neden kaynaklı olduğunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Kırılmaz cam olabilir diyorum, ancak ondan önce de 2-3 saniye bekletiyordu şimdi biraz daha uzadı süre.

Kir sebepli olabilir, kırılmaz cam sebepli olabilir, veya o sırada arkada başka bir şey aktiftir o yüzden gecikme yapıyor olabilir. Kamerada veya genel çalışmasında sorun yoksa problem olacağını zannetmiyorum. Cihazı açarken bir dahaki sefer üst kısımda yeşil nokta geliyor mu ona da dikkat edin kamera çalıştığı zaman yeşil nokta yanar, Face ID sensörleri o süreçte çalışmaz 1-2 sn sonra kapanır her şey çalışmaya devam eder çoğu iPhone modelinde bu uyandırma anında kamera arka planda açma durumu olur. 1-2 flash kullanılamayabilir, NFC çalışmayabilir, Face ID gecikebilir.

Kir sebepli olabilir, kırılmaz cam sebepli olabilir, veya o sırada arkada başka bir şey aktiftir o yüzden gecikme yapıyor olabilir. Kamerada veya genel çalışmasında sorun yoksa problem olacağını zannetmiyorum. Cihazı açarken bir dahaki sefer üst kısımda yeşil nokta geliyor mu ona da dikkat edin kamera çalıştığı zaman yeşil nokta yanar, Face ID sensörleri o süreçte çalışmaz 1-2 sn sonra kapanır her şey çalışmaya devam eder çoğu iPhone modelinde bu uyandırma anında kamera arka planda açma durumu olur. 1-2 flash kullanılamayabilir, NFC çalışmayabilir, Face ID gecikebilir.
peki o kamera olayını kapatma şansımız var mı hocam? çünkü diyelim ki face id ile açtım ve telefonu kitledim 5-6 saniye sonra hemen açmak istediğimde 1 saniyeden bile kısa sürede hemen okuyor.

Peki o kamera olayını kapatma şansımız var mı hocam? Çünkü diyelim ki Face ID ile açtım ve telefonu kitledim 5-6 saniye sonra hemen açmak istediğimde 1 saniyeden bile kısa sürede hemen okuyor.

Hayır kapatılmıyor telefon kendi bazı işlevleri yerine getirmek için bu şekilde data topluyor.

Geri
Yukarı